Ne slišim nobenih zvokov

V primeru, da na svojem računalniku ne slišite zvoka, ko na primer poskušate predvajati glasbo, poskusite naslednje korake za odpravljanje težav.

Prepričajte se, da zvok ni utišan

Kliknite na zvočni meni na vrhnjem pultu (videti je kot zvočnik) in se prepričajte, da zvok ni utišan ali da glasnost ni nastavljena na zelo nizko.

Nekateri prenosniki imajo stikala ali tipke za utišanje - poskusite pritisniti to tipko in preverite, če to povrne glasnost zvoka.

Preverite tudi, da program, ki ga uporabljate za predvajanje zvoka (na primer vaš predvajalnik glasbe ali filmov), ni utišan. Program ima morda v svojem oknu gumb utišanja ali glasnosti. Kliknite tudi na zvočni meni na vrhnjem pultu in izberite Možnosti zvoka. Ko se pojavi okno Zvok, pojdite na zavihek Programi in se prepričajte, da vaš program tam ni utišan.

Preverite ali so zvočniki vklopljeni in pravilno povezani

V primeru, da ima računalnik zunanje zvočnike, se prepričajte, da so vklopljeni in da je glasnost povečana. Prepričajte se, da je kabel zvočnikov varno vklopljen v "izhodni" zvočni vtič na zadnjem delu računalnika. Ta vtič je običajno zelene barve.

Nekatere zvočne kartice lahko preklapljajo med vtiči, ki jih uporabljajo za izhod (do zvočnikov) in vhod (na primer iz mikrofona). Vtič izhoda je lahko pri delovanju na Linuxu drugačen kot pri delovanju na Windows ali Mac OS. Kabel zvočnikov poskusite povezati z različnimi vtiči zvoka na računalniku in preverite, če delujejo.

Zadnja stvar, ki jo preverite je, da je kabel varno vklopljen v zadnji del zvočnikov. Nekateri zvočniki imajo več kot en vhod.

Preverite, da je izbrana prava zvočna naprava

Nekateri računalniki imajo nameščenih več "zvočnih gonilnikov". Nekateri od njih so zmožni izhoda zvoka, drugi pa ne. Zato preverite, da imate izbranega pravega. To lahko vključuje nekaj poskusov in napak preden najdete pravega.

  1. Kliknite na meni zvoka v vrhnjem pultu in izberite Možnosti zvoka.

  2. V oknu Zvok pojdite na zavihek Strojna oprema. Zapomnite si, katera naprava in kateri profil sta izbrana (zato da se lahko vrnete na prejšnje nastavitve, če njihovo spreminjanje ne deluje).

  3. Za izbrano napravo poskusite spremeniti profil - po spremembi profila predvajajte zvok in poslušajte, če deluje. Morda boste morali iti skozi seznam in preizkusiti vse profile.

  4. V primeru, da to ne deluje, poskusite storiti isto za vse druge naprave, ki so na seznamu.

  5. Poskusite tudi s spreminjanjem možnosti Povezovalnik na zavihku Izhod.

Preverite da je bila zvočna kartica pravilno zaznana

Vaša zvočna kartica morda ni bila pravilno zaznana. V primeru da se to zgodi, bo vaš računalnik mislil, da ne more predvajati zvoka. Mogoč razlog za nepravilno zaznavanje kartice so nenameščeni gonilniki za kartico.

  1. Pojdite v pregledno ploščo in odprite Terminal.

  2. Vtipkajte aplay -l in pritisnite Enter.

  3. Izpisal se bo seznam naprav. V primeru da ni naprav strojne opreme predvajanja, vaša zvočna kartica ni bila zaznana.

V kolikor vaša zvočna kartica ni zaznana, boste zanjo morali ročno namestiti gonilnike. Kako to storiti je odvisno od kartice, ki jo imate.

Kakšno zvočno kartico imate lahko vidite z uporabo ukaza lspci v Terminalu. Morda boste morali pognati lspci kot super uporabnik. Vtipkajte sudo lspci in vtipkajte svoje geslo. Poglejte si, če je nadzornik zvoka ali zvočna naprava na seznamu - vsebovati bi moral proizvajalca zvočne kartice in številko modela. sudo lspci -v bo pokazal podrobnejši seznam.

Morda boste lahko za svojo kartico na internetu našli in namestili gonilnike. V nasprotnem primeru poročajte hrošča.

V primeru da ne morete dobiti gonilnikov za svojo zvočno kartico, boste morda želeli kupiti novo zvočno kartico. Dobite lahko zvočne kartice, ki jih namestite v računalnik in zunanje zvočne kartice USB.