OpenGEU

Lep pozdrav

Pred časom sem naletel na distribucijo OpenGeu, ki uporablja namizje Enlightenment in naj bi slonela na Ubuntu-ju. Zanmima me če ima kdo iskušnje iz te distribucije, ter če so ukazne vrstice v terminalu sorodne ubintujevimi (sudo itd...).? Zanima pa me tudi če je stabilna distribucija in če se je splača menjati za Ubuntuja?

Hvala

Urko

Komentarji

  • Uf sem nekaj probaval z E16 pa se me ni prijelo. Nekako mi je gnome s compizom bolj priročen. E17 že toliko časa packajo, da jih je povozil čas, se bojim. Pred 8 leti še uspeli morda, sedaj pa ne več. Kar ni in ni stabilne različice. Drugače pa je E ekvivalent kde in gnome, tako da bi stvar morala biti identična v ukazni vrstici, seveda s svojimi specifičnimi programi. Za pokušino si kar namesti Enlightenment v unbuntuju pa se prijavi vanjo in ne v gnome sejo.
  • r1to Član
    uredil/-a 3. February, 2011
    sprobal v Virtual Box-u - Vse je enako, saj temelji na Ubuntuju, mislim da 8.4...

    torej je zelo stara in ni posodabljana, e17 namizje je že zelo napredovalo
    od takratne verzije, enlightenment knjižnice EFL in ostalo je že na 1.0 in stabilno.
    OK, bugi so, vsepovsod pač...

    Žal se ne dela več na tem projektu (vsaj za zdaj na njihovi uradni strani piše
    da je 'pavza' zaradi drugih stvari - life happens :rolleyes:.

    Morda pa bo posodobljena na najnovejšo verzijo, tako z ubuntu ozadjem kot e17...
    Urko je dejal/-a:
    Lep pozdrav

    Zanima pa me tudi če je stabilna distribucija in če se je splača menjati za Ubuntuja?

    Urko
    Obstajajo novejše in stabilnejše, ki se sproti posodabljajo tako z Ubuntu kot tudi z Enlightenment namizjem


    Sicer pa temeljijo na ubuntuju in so zato komande in ostalo enake,
    tudi druge Enlightenment DR 17 distribucije.

    Spodaj je ena takih, ki so aktivne v razvoju in se sproti posodabljajo -
    tako na ubuntu sistemu, pa so zaradi tega kompatibilne s tekočo verzijo ubuntu,
    kot tudi e17 DE - namiznem okolju - z najnovejšimi efl knjižnicami, tako da delujejo kar stabilno.

    najbolj aktivna, z rednimi posodobitvami na ubuntu sistemu temelječa, je trenutno

    Bodhi >> http://www.bodhilinux.com/download.html

    Prilagam stran za prenos, lahko si prenesete ISO ali pa tudi torrent iz iste strani.

    Osebno sem si jo namestil na starejši Amilo PA in dela brez težav,
    prepoznani vsi deli strojne opreme.
    Gre za distribucijo Jeff-a Hogland-a in je napredovala od verzije 0.1.1, iz novembra 2010,
    do - 0.1.5., ki je že pravi rc - release candidate, skratka stabilen tudi za redno vsakdanjo uporabo.

    na njihovi strani pravi da so sistemske zahteve takele:

    System Requirements: - Minimum -

    * 300mhz i386 Processor
    * 128megs of RAM
    * 1.5g HD space


    in to pomeni, da če imate star računalnik in si vseeno želite,
    da vaše namizje izgleda fantastično, je to možno doseči tudi z
    Bodhi enlightenment.
    Ja saj obstajajo tudi druge 'lahke distribucije' ki temeljijo na Ubuntu,
    a moje mnenje je, da nikoli ne bodo tako hitro delovale in hkrati izgledale tako dobro.

    Vključen je tudi compiz, za tiste ki imate radi 'kocko' ipd efekte
    in imate malo več RAM-a in Vsaj 128 Grafično.
    Ne imenuje se compiz, ker je posebej prirejen za E17 desktop - ime mu je Ecomorph.

    Deluje :D

    Na starejših računalnikih pa izgleda e17 ravno tako dobro tudi brez Ecomorph-a,
    saj ima e17 DE vgrajena Composite in Dropshadow (funkcijo - modul).

    MimoGrede - če želite vklopiti Ecomorph, morata biti Composite in Dropshadow izklopljena,
    saj ima Ecomorph že sam vgrajena ta dva efekta in bi se med sabo 'tepla' če bi imeli vklopljena oba.

    Za tiste, ki radi preizkušate različne Linux distribucije, kot sam ;)
    predlagam da si jo snamete in namestite v Virtual Box,
    tam je vse možno preizkusiti preden se sploh odločite snemat CD
    - btw - gre za 480 MB ISO.

    Igrajte se z njo kak teden - preizkušajte - je drugače od ostalih DE -
    namizij, kot npr Gnome, Kde, XFCE, WM...

    Nekaj posebnega - zame - the best!

    --
    "Urejaj" - fajn funkcija..use it next time :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    OMG Ne morm verjet E17 je dosegel stabilno verzijo. bo treba sprobat. Bo treba sprobat tud tale Bodhi. Tnx za info
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.