Pregrevanje prenosnika HP6715s

Zdravo!
Na svojem prenosniku (AMD 64 bit procesor) imam naložen Suse 11.0. Ugotovil sem, da se mi računalnik pregreva,
ventilator se non-stop vrti. Sem že malo pobrskal po forumu, pa nisem našel neke rešitve, zatorej vas naprošam za pomoč.
Nekje na forumu sem prebral, da naj v terminal vpišem "top" in pogledam kaj mi porablja cpu. Od 96% do 99% mi porablja network manager,
za browser pa imam inštaliran Firefox.
Prosim za pomoč!

Komentarji

  • Neka splosna resnica glede prenosnikov pac je da se radi pregrevajo :)

    ni vazno kaj napises , ce se ti pregreva, moras ugotoviti kaj na racunalniku se ti pregreva, ali procesor, ali graficna, verjetno procesor.. ponavadi je najbols da ga neses tja kamor si ga kupil in reces da se pregreva ter koristis garancijo :)..
  • TILEN2008 Član
    uredil/-a 8. November, 2008
    Hja, res je. Po nadzorniku sistema sodeč, oba jedra procesorja delujeta čez 80 oz. tudi 90 procentov, tudi če nič ne delam, sploh pa če deluje Firefox.
    Res je tudi kar se garancije tiče, ampak zakaj se pa potem v winsih to ne dogaja?
    Pa zakaj se to ni dogajalo pred nekaj meseci, ko je na prenosniku laufal Ubuntu 8.04?

    p.s.
    Ko sem pa izklopil internet povezavo, je bilo pa vse ok.
  • Pregrevanje pri prenosnikih če uporabljaš Ubuntu je nekaj povsem običajnega, ŽAL! Tudi men se pregreva oziroma se ventilator kar ves čas vrt z polno močjo, pri windowsih pa se to ne dogaja, pač tako je.
    Baje obstaja nek zelo majhen dodatek za Ubuntu ki poskrbi za te probleme.
  • lahko da je problem v grafi, in je nonstop obremenjena na ful. Ma fotr enak prenosnik samo nima ubuntuja gor ker mu ena aplikacija ne deluje. Je pa proc deloval že na 115c in je kar čudež da ni izdihnil :) ( ni vklopilo ventilatorja :)). Mal prebrskaj po forumu mislim, da so že bili podobni problemi.
  • Tisto so težave z namiznimi različicami nVidia grafičnih kartic in določenimi gonilniki. V prenosnikih pa so diskretne grafične kartice izjemno redke.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Najboljš za temperaturo laptopa je pucanje hladilnika. Jst mam 6720s pa je mel en cm debelo prašno oddejo.
  • A je res potrebno "obujat" 2.5 let staro temo? :)

    LP
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.