Problemi z Sauerbraten / tty - reboot

Včasih se mi igrica sauerbraten zablokira in mi preostane le ctrl-alt-F(1,2,...). V tty pol vpišem ali reboot ali pkill Xorg. Glede na to da mi pkill Xorg s prijavo vred vzame skoraj enako časa kot reboot, največkrat naredim reboot, včasih pa bootam kar z gumbkom na ohišju. Sprašujem se če je možno naredit tipkovno bližnjico (npr ctrl-alt-đ-ž), ki bi me vrgla v tty, me sama logirala in naredila reboot brez sudo :P

Hvala

Komentarji

  • Zakaj ne bi enostavno igrico kill-al ?? :)
  • Kako se pa to naredi, kako bi killal samo igrico?
    V vasakem primeru, bi mi prišla zgoraj omenjena bližnjica še kdaj prav :rolleyes:

    hvala
  • kill -9 `pidof ime_igrice` ? :)

    Glede bližnjice hm..nevem če se da..oziroma ne vem kako bi ti povedal v ukaznem jeziku "vrži me v tty" + "logiraj me not"(brez vpisa gesla?) in še "naredi reboot brez sudo" :D
    a ni lažje se preprosto izpisat npr. Ctrl + alt + delete te izpiše
  • Ko mi zablokira igrica ctrl-alt-delete ne prime, lahko le ugasnem zaslon ali pa grem v tty :(
    Bom prove, ampak mi ni nič jasno, google pod kill -9 nič ne najde... wird

    hvala, lp
  • kaj ti bo google..zalaufaj igrico in napiši v tty
    kill -9 `pidof sauerbraten`
  • RogergR Član
    uredil/-a 9. June, 2010
    ok, ok, zdaj moram igrat tolko časa dokler se igrici ne srtže :)
    pol bom pa poskusil recept, hvala še en bot

    ...v bistvu sem že poskusil :D, amapak igrica ni bila zmrznjena, ko sem se vrnil ctrl-alt-f7, sem imel v igrici dva kurzorja od miške, en črn nepremičen in en ki je delal...

    Zdaj mi je zablokirala. Po kill pidof sem dobil črn ekran in zmrznjen kurzor od miške na njem :(
  • hm..si preveril z "ps ax" ce je igrica zlistana not?
    Mogoče ime procesa ni sauerbraten :)

    drugač ko boš v tty lahk probaš se
    sudo service gdm restart
    P.s preimenoval sem temo v Problemi z Sauerbraten ter jo premaknil pod težave z aplikacijami :)

    BTW a maš ATI grafično?
    Če ja: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/sauerbraten/+bug/577743
    Rešitev: http://cubeengine.com/forum.php4?action=display_thread&thread_id=2293
  • sudo service gdm restart -ta ukaz zgleda kul, bom poskusil... ampak zanimivo, od kar sem ukazal igrici naj se zažene v terminalu noče in noče zamrznit...

    lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.