OpenArena

christooss Član Ubuntu.si
image
POZORILO: Igra deluje v GNU/Linux, Windows ter MacOS okoljih :cool:
Po včerajšni predstavitvi novega Quake3 neprostega-"klona" bom danes predstavil še drugo prosto in zastonjsko alternativo. Openarena temelji na Q3A mašini in ponuja vse kar ima njen starejši brat in še več. Različni načini igranja duel, FFA, CTF, harvester etc so vsi navoljo nadebudnim FPSjevcev.

OA je zadnje leto zopet rahlo pridobila na prepoznavnosti in s tem tudi na številu igralcev ter serverjev. Zaenkrat največ obiskujem tale server: http://screwoa.tk/, ki je zlistan v ingame server listi. Ta server deluje na principu instagib, kar pomeni v roke dobiš rail in samo rail. Ob zadetku se nasprotnik spremeni (na ostalih v kri in črevesje na skrewoa serverju pa v) mavrico.

Ljudje okoli OA so tudi izdelovalci map, kar je bilo prej skrapucalo od map v default OA je sedaj končno ratalo zabavnejše igranje (predvsem CTF mape so trpele) igre.

Za igranje se kdaj pa kdaj najde tudi kdo na IRC kanalu #ubuntu-si vseeno pa vskočite na kateri koli server in igrajte nadvse zabavno igro. OA community je res prijazen zato si lahko privoščite kakšna vprašanja glede gibanja ter ostalih skrivnosti Quaka.


Še video iz OA: http://www.youtube.com/watch?v=lCeGTniBOj8

Kako pa igro namestite? Najlažje in sigruno najnovejše paketke lahko potegnete z uradne strani http://openarena.ws/

Najprej 0.8.1 verzijo in nato čez 0.8.5 patch. nato je treba pognati openarena.i386 datoteko in že ste na konju (v Openareni) V Ubuntujevih repozitorijih je v temle trenutku 0.8.1 verzija

Najbolj, da me pingnete na #ubuntu-si za kakšno igro. Mamo tud dostop, do enega privatnega serverja tako, da če se nas bo dovolj zbralo z lahkoto kakšen CTF odigramo 4v4 ipd.

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Igralnost je odlična, sama igra ni prezahtevna, tako da deluje na starejših računalnikih.
  • Pilek, že en teden igram, sem pa še vedno slab, vsaj za moje pojme :(
    Na sauerbraten serverjih sem kar dober tu pa se ne najdem. A mogoče kdo ve kako bi si naštimal fiksen zoom, se pravi da ostane na zoom tudi ko spustim tipko zanj in zgine šele ko jo spet stisnem. Precej me moti tudi skoraj nevidna pikica (merek) na sredini zaslona in občutek da nekateri igralci pijejo "kar ti da krila"...

    lp
  • Merek si spremeniš v nastavitvah, premikaš se s strafe jump, skačeš pa z rocket jump. Preprosto :D
  • Ponavadi (imam star, zelo star računalnik..) mi upgrade verzije ne delajo prav, na moji 0 8 1 v setupu no rocket and no strafe jump. ....zdaj pobiram +patch :o
  • christooss Član Ubuntu.si
    Merek povečaš tako, da odpreš konzolo Altgr + 1 al pa una tipka zravn 1 :) nato pa cg_crosshairsize XX default je pomoje 32. Potem lahko tudi spreminjaš obliko (najlažje v menujih) drugače pa cg_crosshair 1-9 se mi zdi Maš tab za podaljševanje :P

    Strafejump je treba strenirat!! Video ki nazorno pokaže kako in kaj: http://www.holysh1t.net/quake-live-strafe-jumping-basics/ (quakelive in quake3 imata enak način tako, da!!) ko boš znal strafejump maš pa še circle jump npr FAMOUS!!! jump iz mostu do raila na dm6 http://www.youtube.com/watch?v=9_Hoz5r0Th8

    Strafejumping (bunnyhopping) je na začetku težko k ps ampak se navadiš in potem ne moreš brez!!

    Še "kakoto" << Howto Rocket Jump <a rel="nofollow" target="_blank" href="">
    BTW lahko se enkrat zmeniva pa ti pokažem par trikov (nisem lih najboljši ampak vseeno lahko ene osnove pokažem pa iz tega nadaljuješ)

    zoom pa lahko naštimaš, da je togle (za razliko od press=ON depress=OFF) sam je mal bolj zajeban s skriptami! Jst mam naštiman na mouse2 tako, da je lahko dosegljivo in ne rabiš met on. Plus navadi se igrat brez zooma in boš boljš in hitrejš zadel nekoga oz ga boš videl bolje, k je mal map kjer je treba zoomat :)
  • sam pr rocketjumpu treba vedt, da ti tudi vzame nekaj zdravja, ce se ne motim...
  • christooss Član Ubuntu.si
    kubanc: res je to bo vsakemu jasno k proba prvič :) Mislm, da 30+ (brez armorja) povprečje tm okoli 50
  • RogergR Član
    uredil/-a 1. September, 2010
    Ena meni najljubših igric je Time Splitters Future Perfect, še posebej "izzivi" chalange sfida.
    Zdaj pa najraje kradem zastavice na sauerbraten (verzija ki je v repozitorjih na 9.04), ampak odkar je šel NoobLounge v maloro, že par mesecev so praktično prazni serverji, ne doživljam prave igre.... Sej vem, novejše igrice ponujajo marsikaj dobrega (znane so mi tudi novejše streljačine na Xboxu in PS2, seveda ne vse in ne on the line - hm, kaj zamujam...), ampak si ne predstavljam, da bi lahko kaj teklo bolj gladko imelo bolj simetrične, klasične in "nagonske" mape ter enakovredne pogoje kot jih ima prav sauerbraten.
    Šot jump je verjetno najtežji za osvojit (verjetno je to moj izraz za roket jump, le da tle ustreliš s samostrelom (ostrostrelsko puško v novejši verziji) in dobiš dodaten odriv, ki ti ne zbije življenja, pride pa prav tudi pri navadnem hitenju, daš se v rikverc v želeno smer in pri tem skačeš in v zraku streljaš.....ko poznaš mapo do pixla natančno), brez zooma pa si v odprtih mapah le tarča. Zoom je obvezen, ker najtežje je zadeti.
    Moja nastavitev tipk je postala moja železna srajca:
    A=nazaj
    S=naprej
    D=levo
    F=desno
    Presledek=zoom ki drži, dokler ga spet ne stisnem
    DesnaMiška=jump
    LevaMiška=ubi ga
    kolešček=menjaj orožje
    Q=gg ::))

    Malce mi je žal da nisem igral klavirja namesto tetrisa, ker bi zdaj uprabljal kak gum več, he he
  • christooss Član Ubuntu.si
    1. Orožja si v OA naštimaš na tipke moje nastavitve so: weapon 3 je RL wep 9 pa railgun :) Ker v Quake ne rečeš:"preklopi mi orožje z miškinim koleščkom" ampak aha zdej sem v ozkem koridorju rabim shotgun, ko sem na odprtem rabim RL k hočem nekoga od daleč ustrelit pa RL. Kje so potem še komboti RG — RL
    Tukaj je moj cfg za lažjo orientacijo. Skopiraj si ga v .openarena/baseoa datoteka autoexec.cfg < to ti bo avtomatsko naložilo moje nastavitve
    http://pastebin.com/4CRFjHg9
    2. Ene par map je res hudih. sicer so tud v OA CTF serverji redki npr 10 igranih serverjev, ki pa so dostikrat polni
    3. Najhujše mape so seveda za Quake3 in maš na kar dosti serverjih te mape, ki so ultraigralne! upam, da se kdaj ujamemo online
  • RogergR Član
    uredil/-a 5. September, 2010
    Vsak dan bolje mi gre :)
    Naštimal sem si pravi merek in izklopil GL extensions, razlika je neverjetna, juhu.
    Zdaj me moti, da se mi vžasih miška neha pomikat gor in dol, dela le levo in desno. Rešim tako, da izberem default nastavitve in pol na novo vnesem svoje nastavitve - jeba.
    Naredil si bom kopijo .cfg....
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.