Live Earth Wallpaper

sajko Član
Na idejo o live earth wallpaperju sem naletel med včerajšnjih nočnim iskanjem po Google Earth. Kot rešitev mi je uspelo najti preprosto skripto, ki svoje delo zaenkrat opravlja odlično, za kar pa porabi le malo sistemski sredstev (~400kb rama).

image

Za delovanje skripte je potrebna povezava s spletom. Osveževanje poteka na 1 uro, v kolikor povezava takrat ni na voljo, poskuša na vsakih 5 sekund v intervalu 5 minut. Po tem času pa zopet poskuša po 1 uri.
Ko pridobi ustrezne podatke se v mapi /home/.gnome2/ generira slika world_sunlight_Wallpaper.jpg .

Torej pa začnimo:

1. Snamemo skripto (moja je shranjena v home/wallpaper) -> KLIK

2. Odpremo Terminal, najdemo njeno lokacijo in jo naredimo izvedljivo:

cd livewallpaper/
chmod +x changer.sh

3. V meniju System -> Preferences -> Startup Applications pod Startup Programs izberemo Add:
- Name je poljuben (primer: livewallpaper)
- pri Command kliknemo Browse in lociramo skripto.
- Comment se lahko pusti prazno

S tem korakom, se bo skripta zagnala ob vsakem zagonu sistema. Sedaj lahko skripto ročno zaženemo ali pa se odlogiramo in znova logiramo v sistem.

Sedaj jo je le še potrebno nastaviti za ozadje namizja:

4. Desni klik na namizje, izberemo Change Desktop Background -> Add, se pomaknemo v /home direktorij. Kliknemo z desno kamorkoli v okno in izberemo Show Hidden Files. Sedaj se pojavi mapa /.gnome2 kjer izberemo datoteko world_sunlight_Wallpaper.jpg.

Ozadje bi sedaj moralo delovati. Ob tem ne pozabit, da se slika spreminja na urne intervale (kar se lahko spremeni v skripti).

Toliko z moje strani!
-- Grega

Komentarji

  • Cool :)
    Hvala za tale vodič! Zdej bom vedno ob pogledu na namizje vedu a je zunaj dan ali noč! :D
  • sajko Član
    uredil/-a 21. October, 2010
    Mogoče edina slabost, da je source slika velikosti 1,600×887px. Če kdo najde večjega naj sporoči. Aja pa pozabil sem omenit, da se oblaki osvežujejo na 3 ure.

    Če kdo želi lahko popravi url naslov v skripti:
    - http://static.die.net/earth/hemisphere/1440.jpg (zora and mrak)
    - http://static.die.net/moon/720.jpg (Luna)

    Se pa opravičujem vsem, ki mate slovensko verzijo operacijskega sistema. Žal ne poznam ustreznih slovenskih prevodov za bližnice po menijih, ker sam uporabljam angleško različico Ubuntu 10.10
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.