[rešeno] namestitev/nastavitev routerja

uredil/-a 19. July, 2015 v Težave s strojno opremo
Živjo,

ne vem sicer ali pišem pod pravilno temo, ampak imam težavo z namestitvijo routerja.
Za darilo sem dobil router Linksys E900. Ko ga priklopim in vstavim namestitveni cd mi začne iskati mrežo in potem napiše, da računalnik nima brezžičnega mrežnega adapterja (wireless network adapter) in se ne more povezati na internet.
Na škatli piše, da router podpira windows in mac OSje.
Zanima me ali je kakšen način, da pri tem routerju zaobidem težavo z linux OS, ali je bolje da zamenjam za router ki podpira linuxe?
In kateri router je tak, da podpira tudi linuxe?

Hvala

Anže

Komentarji

  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 18. July, 2015
    Anže.. čisto nobenega namestitvenega CDja ne rabiš za uporabo routerja. :)

    Vštekaš router v elektriko... počakaš da se vse lučke prižgejo nato vštekaš kabl v eth1 port v router in v ethernet port na računalniku.
    Nato najprej skonfiguriraš statični IP naslov na računalniku... Klikneš na ikonco s puščicama -> Urejanje povezav -> Dodaj in nato dodaš Ethernet povezavo. V nastavitvah IPV4 pa dodaš Način: Ročno.
    Pri Naslov klikneš na 'Dodaj' in vpišeš 192.168.1.2 | 255.255.255.0 | 192.168.1.1 in nato klikneš na Shrani.
    Sedaj obrni router na glavo in preveri kakšno je privzeto uporabniško ime in geslo. Nekaj v smislu admin/admin bi moralo biti.
    Odpreš brskalnik in stran http://192.168.1.1 in vpišeš uporabniško ime in geslo routerja. Nato pa slediš navodilom.

    Vsi routerji podpirajo linuxe, edino kar ni podprto je tvoj namestitveni CD ki pa ti nikoli ne rabi :)

    Pa priporočam ti nekaj: ko imaš težave preberi navodila http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:PYA_3-J1_r8J:downloads.linksys.com/downloads/userguide/E_Series_UG_E900Rev_3425-01486_Web.pdf+&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=us#38 zato pa so vedno priložena :)
    Poskusi najprej korake, ki so v navodilih. Če zadeva ne dela potem poskusi še moje korake - predvsem statični IP.
  • CrazyLemon, hvala za odgovor, mi je uspelo.
    Kar se pa tiče navodil, jih pa preberem vedno preden se sploh lotim karkoli delat. V tem primeru je bilo v knjižici z navodili v 22 različnih jezikih napisano, da je potrebno vstaviti cd, prebrati licenčne pogoje in se z njimi strinjati nato pa slediti navodilom na zaslonu:)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.