zamenjava uporabnika ne deluje brez odjave

Lepo pozdravljeni.
Ali mi, prosim, pomagate rešit težavo:
Ne morem zamenjati uporabniškega računa če se ne odjavim.
Ko kliknem drugega uporabnika se pokaže stran ki želi geslo izbranega uporabnika, po vpisu gesla stran žmigne in se nič ne spremeni.
Do računa drugegega uporabnika lahko pridem če se odjavim.
Novega uporabnika imam po namestitvi prograna Prowiew, ki se namesti tako da ustvari nov račun.
Pred namestitvijo tega programa sem bil edini uporabnik. Zato ne vem če je napaka od prej, ali od namestitve programa dalje.
Sem iskal rešitev na netu pa nisem našel nič uporabnega, v glavnem se vežejo odgovori na izbiro med gdm in lightgdm.
Jaz imam samo lightdm. sem ga odstranil in zamenjal z xdm, brez razlike, pol sem vrnil nazaj lightdm.
OS je Ubuntu 14.04
Hvala.

Komentarji

  • Kaj pa je razlog, da se želiš v prijavit v uporabnika, ki ga je ustvaril ta program?
    Preklop med uporabniki dela brez težav. Če klikneš na uporabniško ime, nato pa Preklopi račun in izbereš Seja gosta boš opazil, da ko se vrneš nazaj, da je vse ostalo odprto in te ni odjavilo. Verjetno bo nekaj v povezavi s tem kako je program ustvaril uporabnika.
  • Hvala...

    Program je namenjen krmiljenju industrijske avtomatizacije, (PLC), izbral sem ga zaradi obsežne dokumentacije za razliko ob ostalih linux PLC programov, npr prog. Beremiz je povsem brez dokumentacije. Računalnik pretvori v krmilnik procesov. Zato deluje samo iz ustvarjenega računa, z imenom in geslom pwrp.
    Tako kot si opisal, bi morala menjava uporabnika delovat.
    Meni se dogaja: če se ne odjavim:

    1.) Npr klik uporabnika guest, tema, začetno okno z seznamom uporabnikov.
    Če od tu: login guest, uporabniki izginejo, tema, začetno okno z seznamom uporabnikov.

    2.) Klik uporabnika pwrp, geslo, uporabniki izginejo, tema, začetno okno z seznamom uporabnikov.
    Če se vrnem nazaj v svoj račun, je vse kot je bilo.

    3.) Če kliknem svoj račun iz svojega računa, login okno, samo moje ime, brez možnosti vpisa gesla in brez ure in zobatega kolesca, moram resetirat.

    V nobenem od primerov nimam potrebe ...nato pa klikni Preklopi račun in izbereš...
    Če se odjavim lahko vstopim v druge račune.
  • Sliši se, kot da se sesuje upravljalnik oken. Katero grafično kartico imaš?
  • mislim da zdaj vem kako se prijavim v tvoj računalnik.... :-)

    če imaš dovolj RAM bi bilo za razmislit o kakšnem virtualbox ali kaj podobnega za poganjanje tega programa (če seveda deluje tam ker se videl da rabi neke posebne hardware zahteve).

    recimo: http://www.proview.se/misc/en_us/GSG_Proview_on_XP_virtually.pdf
    virtualbox v Windows ali Linux po mojem nima veze....

    potem ti ni treba preklapljat oz. lahko alt-tab v proview in ven.

Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.