wine - MetaTrader 4/5

Zopet sem naletel na problem :( ... 
Sicer če bi obstajal program za ubuntu z enakim namenom bi bil vesel ... a ker ne ni druge poti, kakor takšen pristop da se uporabi 
Wine ... 
Torej...
povsod je prikazan postopek instalacije a tam kjer imam problem ne morem najti pravega odgovora.. in sicer
pri zagonu programa wine mt4setup.exe se odpere okno in prvo preveri za povezljivost ... pri meni se pa nato odpre okno
kjer bi naj vpisal proxy nastavitve.
Kolikor sem gledal po forumih se mi dozdeva, da wine nima dostopa do strani (interneta(?))... namreč pri vseh prikazih postopka ni nikjer niti govora o tem ... 
Prvo sem hotel namestiti na prenosniku in se je pojavil ta problem ... in sem poskusil še na PC-ju in enaka zgodba ... sem pomislil da router kaj blokira in sem preveril še na PC-ju z windowsi, kjer pa je stekel prenos in namestitev brez problema...

Danes sem poskusil še z codeweavers (CrossOver Linux) in enako ... pojavi se okno za vpis Proxy podatkov :(  

Na prenosniku je Lubuntu  14; Wine -1.7.55; PlayOnLinux 4.2.2 (poskusil z več verzijami wine)
Na PC-ju je  Ubuntu 14.04; Wine - 1.5.55 
če bi bili potrebni še kakšni drugi podatki bom jih z veseljem pripisal :)

Zakaj oziroma kaj bi lahko bil vzrok temu? 

Lp

Komentarji

  • The MT4 installer opens a proxy server window because it cannot connect to the MT4 download server.
    To solve this problem just install the "lib32-gnutls" package on your system.
    Tako piše na prvi strani, ki jo moraš obiskat ko želiš nekaj namestit prek WINEa. https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=2893
    Tako da inštaliraj lib32-gnutls paket pa poskusi spet.
  • s-max Član
    uredil/-a 15. February, 2016
    in to dobim:
    $ sudo apt-get install lib32-gnutls
    [sudo] password for max: 
    Branje seznama paketov ... Narejeno
    Gradnja drevesa odvisnosti         
    Branje podatkov o stanju ... Narejeno
    E: Ni mogoče najti paketa lib32-gnutls
    enako na obeh PC-ju in prenosniku ...
    ali je mogoče kakšen drugačen ukaz?

    to pa dobim po zagonu (wine mt5setup.exe) in med izvajanjem procesa, ko se pokaže okno za Proxy
    err:winediag:SECUR32_initNTLMSP ntlm_auth was not found or is outdated. Make sure that ntlm_auth >= 3.0.25 is in your path. Usually, you can find it in the winbind package of your distribution.
    err:winhttp:netconn_secure_connect send failed
  • Paket na 14.04 se imenuje libgnutls28
  • sem to namestil a je še zmeraj enako... ni uspeha :(

    ta winttp se mi zdi da dela težave... 
  • s-max Član
    uredil/-a 16. February, 2016
    Uspelo mi je namestiti mt4 in mt5 ... čeprav se trenutno ni mt5 povezal s stranjo. Če ne druga dela 4-ka . Sem namreč iz te strani prevzel zip https://www.instaforex.com/downloads.php ... in bila je hitro inštalirano. 

    Sem pa naletel na še en problem ...   in to je font wingding.ttf  , namesto da bi se prikazali znaki se mi prikažejo samo kvadratki ...

    Ve kdo za rešitev?
  • Verjetno moraš namestit paket fonts-opensymbol.
    Nato pa skopiraš wingding.ttf iz /usr/share/fonts/truetype/symbol-fonts/ v /usr/share/wine/fonts/ oziroma kjerkoli wine hrani svoje fonte.
  • Čudno... sem poskusil namesti in mi napiše: Najnovejša različica fonts-opensymbol je že nameščena.

    /usr/share/fonts/truetype... tukaj ni mape opensymbol... 
    je pa mapa msttcorefonts v kateri je ta font a so sami kvadratki... 
    V LibreOffice Writer, če izberem wingding pisavo pa normalno izpiše simbole/znake enako dingbats ... hm :blush: 

    Čudno se mi tudi zdi, ker sem font (wingding) skopiral iz windowsov in ko sem ga hotel namestiti so bili tudi sami kvadratki ....



Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.