Varnost in Linux Kubuntu ...

Pozdravljeni,

Naprošam vas za informacijo o kako izboljšati varnost na operacijskem sistemu Linux Kubuntu.
Imam PC z namescenim Linux Kubuntu kateri deluje 24/7. Zanima me kater način oziroma kako bi se lahko zascitil pred morebitnimi udori v PCter zlorabo za nadaljna nezakonita dejanja iz strani nepridiprava.
Katere programe priporočate oziroma kako izvesti da bi bil PC varen pred tovrstnimi napadi.

Hvala

Komentarji

  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 3. June, 2017
    Ne obstaja tak program za katerega bi dejal da si z njegovo uporabo 100% varen. Dokler si na internetu in dokler imaš prižgan računalnik nisi varen. :D 
    Zdaj če nisi tarča NSA ali FSB-ja potem je dovolj že požarni zid in malce zdrave pameti pri uporabi programov ter seveda redno posodabljanje sistema.
    Sam ne uporabljam požarnega zidu ker se mi zdi da sem (zaenkrat) dovolj varen za NATom (usmerjevalnikom).
    Zdi se mi da je Matej Kovačič v svoji knjigi nekaj omenjal o varnosti.
    Povezavo do e-knjige najdeš na https://www.ubuntu.si/povezave/#druge_povezave
  • Uporabi dolga in močna gesla, redno posodabljaj pakete, namesti program za blokiranje brute-force napadov (npr. fail2ban).
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.