najboljsa distribucija za zacetnika da dela vse

najboljsa distribucija za zacetnika da dela vse?
s tem mislim mp3-ji, muzika, internet, da so mountirani vsi diski itd
da ni potrebno kaksno posebno stelanje!!

do zdej se mi zdi najbolj kul knoppix!
ampak cakam vase predloge

v ubuntu live ne dela skoraj nic!!!!

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    naceloma tu ni problem da neb znal nardit da mp3ji spilajo out of box .. sam pol se krsi gpl .. v tem grmu tici zajdec .. drgac jaz imam z vsemi live distribucijami katere sm probu (slax, ubuntu, gentoo, knoppix, mandirva live) dobre izkusnje .. nikoli nisem imel kaksnih problemov .. je pa to tud odvisno od strojne opreme .. jaz mam cist regularno abit plato, geforce, creative sb live in 3com mrezno .. za net pa router oz. gw + dhcp in res naceloma vse dela out of box
  • WaWeeT je dejal/-a:
    najboljsa distribucija za zacetnika da dela vse?
    s tem mislim mp3-ji, muzika, internet, da so mountirani vsi diski itd
    da ni potrebno kaksno posebno stelanje!!

    do zdej se mi zdi najbolj kul knoppix!
    ampak cakam vase predloge

    v ubuntu live ne dela skoraj nic!!!!
    A ti iščeš live distrubicijo al jo boš namestil na disk? Ker če boš namestil na disk, potem lahko v katerikoli naštimaš vse, od mp3jev, kodekov za filme itd. Če pa iščeš live distrubicijo s podporo za mp3je, filme itd., pa vem da se da (K)Ubuntu uspešno remastat in dodat not pakete po želji.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Milim da je kr Knoppix najboljši.

    Bl4z ne krsijo GPL ampak Patentno zakonodajo
  • christooss Član Ubuntu.si
    oziroma kšijo licenco. Zdej je mp3 licenca dobila novega ovnerja in mogoče bo to pomenilo vpeljavo mp3 supporta v ubuntu po defaultu
  • Kaj pa fluendo? Saj je licenca že plačana. Po logiki,če prav razumem, bi s tem lahko že sedaj bili mp3 povsem legalno v ubuntuju
  • christooss Član Ubuntu.si
    No sej o Fluendu govorim :) Hja pol je pa še vprašanje policiya Ubuntuja. Ker mislm da so vseeno kodeki binary only. Lahko pa se motim. Če se naj prosim eden posta kšn link
  • kul kul...kr odzivno...sej to me zanima predvsem za kolege...ki mam dosti primerov ko jim windowsi kej zafakajo in bi rabli eno vsaj zacasno resitev za net, muziko, filme itd!
    vem da ubuntu live je katastrofa...niti diske ne morem mountat...oziroma nevem kje je trik...mp3ji itak ne delajo in se se najde

    do zdej sem jim vedno zapeku knoppixe in so bli delno zadovolni...rad bi nekaj kot je gnome v ubuntuju (ki takoj zastekas kaj rabis za predvajat glasbo, ne kot v knoppixu ki imas 15 programov pod menujem media in noben ti ni jasen za kaj rabi) in da imas diske mountane in se kej podobnega!

    p.s. kaj je ta fluendo?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    kok jaz vem krsi tud gpl .. ker ce uporabis za svoj produkt gpl dele (linux kernel...) poem na more bit tud produkt gpl .. in seveda kodek ni gpl ampak je pod patentom ..
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ne milim da ni cko. :) Bom pol najdel dele v gpl ju in Lgplju.

    Itak Mp3jev ne linkaš v kernel. Ampak je to kao Library in potem program linkaš na knjižnico.

    Nvidia pa res krši GPL s svojimi gnu/linux driverji ker bundlujo neki s kernelom
  • Ubuntu je zakon!
  • Mja, sicer je topic star, pa da nebom novega odpiral.

    Pač sem newb v Linuxih oz. sem delal le nekaj malega na Ubuntuju.

    5istem:

    - AMD Athlon XP 2000+ @ 1.25GHz /
    - R9250 128MB RAM
    - 2x512MB RAM

    Zanima me zdej, kero distribucijo se mi najbolj splača inštalirat oz. mel bi dvojno particijo. Se prav Winsi/Linux, sam ktere morm dat prvo gor? Mel bi dvojno samo zato, ker se mi gre za Photoshop, ker v GiMPu se res ne znajdem in se niti ne mislim trduit, drugi razlog pa je Counter Strike 1.6. Se da sploh to pognat v Linuxih? Linuxe bi mel predvsem za DLjat ipd. pa mal iz radovednosti :P.

    Kakšna novejšta/požrešnejša distribucija sploh laufa na taki "mašini"?


    LP
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm :)

    Ubuntu?
  • No sej se mi tut najbolj dopade:P. Kaj pa glede kompatibilnosti? Vem, da so neki emulatorji, sam kko to funkcionira spljoh, d0h.
  • Men je bilo najlažje tko, da sem najprej dal gor Winse in potem Ubuntu. Za laufanje win programov lahko uporabiš wine...ampak pomoje s tvojo mašino (ali celo s katero precej močnejšo) ne boš mogel igrat CS. Za Photoshop pa tud nisem čist ziher. Itak pa če boš mel dual boot boš pač takrat zagnal Ubuntu.
  • t3ch Član
    uredil/-a 9. August, 2007
    ... Spitt photoshop lah laufas na ubuntu prek wine, ce ti pa ne uspe pa se v parih dnevih navadis na gimpa =)

    mas na g00glu tutoriale kak v 10tih korakih zalaufas dreamweaver ali photoshop prek wine praw za ubuntu.. lp & uziway v iskanju in branju =)
  • jst ne znam delat z dreamwaverju ( [@}€"#%&# ) mi pa gre PhotoFiltre, ki je skoraj identičen fotošopu :D
  • Imam novo vprasanje glede live distribucij!
    obstaja kaksna distribucija da si nastavitve lahko shranis na usb al na disk, kot to naredi puppylinux? rabu pa bi za kolega zato pricakujem da ima distribucija vse kodeke in gnome al xfce desktop!
    trenutno preizkusam dreamlinux ki je na debianu in ima xfce in morem rect da je res fantasticna distribucija z zelo eyecandy namizjem...pomankljivost je da ne morem shranit nastavitev!
    hvala
  • WaWeeT je dejal/-a:
    ...rabu pa bi za kolega zato pricakujem da ima distribucija vse kodeke in gnome al xfce desktop!...
    Kva pa KDE?

    Drgač pa glede live cdjov ne vem, sm pa nejbl zadovoln zej z Mandrivo. Vse lepo dela out of the box (razn flasha na 64bit, za flash na 64bit je pa treba eno komando u konzol pognat) še clo mp3ji so koj delal. Prej sm uporablov eno starejšo Mandrivo (xmas 2006), pa opensuse 10.2, pa kubuntu edgy pa feisty. Pa nikjer ni čist vse lepo delal, pol k je bla pa na voljo nova verzija Kubuntu, sm pa namest na gutsy prešoltov na Mandrivo 2008.0.
  • christooss je dejal/-a:
    Ne milim da ni cko. :) Bom pol najdel dele v gpl ju in Lgplju.

    Itak Mp3jev ne linkaš v kernel. Ampak je to kao Library in potem program linkaš na knjižnico.

    Nvidia pa res krši GPL s svojimi gnu/linux driverji ker bundlujo neki s kernelom
    Najprej lep pozdrav vsem skupaj.
    Teh par vrstic o MP3 kodekih in GPL me je pripravilo do registracije.

    Mp3 kodek ne krši GPL licence niti pod razno, saj ni del nobenega GPL programa ampak je kodek sam zase in tudi aplikacije se ne linkajo čez mp3 lib, ampak ta lib kasneje uporabljajo, tako da pod nobenim načelom ne more kršiti GPL licence.

    nVidia driver NI del kernela, ampak se prevede in linka kot loadable module ki se kasneje naloži OB kernel in ne V kernel. Zatorej če nVidia ne misli odpret gonilinkov nebo nikoli del kernela ampak bo le loadable module.

    GPL pa izrecno pravi:
    -Aplikacija ki je pod GPL kodo ne sme biti povezana(linkana, linker) z zaprtokodnimi programi ali licencami
    -Aplikacija LAHKO komunicirati z zaprtokodnimi programi ali licencami, v kolikor je ta komunikacija kratka in minimalna.
    Torej če predpostavim da je UNIX command/application "top" zaprtokoden, jaz brez problema lahko napišem GUI frontend za top in ga tržim pod GPL.

    In zato ker nVidia driver ne komunicira z kernelom ampak z hardware-om samim ne krši nobenega "pravila" GPL licence.
  • PClinuxOS 2010.12

    Vse verzije imajo že po defaultu nameščene vse kodeke,
    strojno opremo samodejno prepoznava, če je kakšna
    posebna wireles kartica, ki ima le za Windowse gonilnike,
    je omogočena možnost 'ndiswrapper', kjer namestiš
    windows gonilnike ali jih najde na disku v Windows razdelku.

    Out of the box za video, glasbo, flash, ostalo, tako da ti dela
    net in tube...

    Temelji na Mandrivinih - Debian paketih, Synaptic za programe nameščat,
    repo je ravno tako ogromen kot pri Ubuntu.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.