V prihodnosti

Mene zanima če boste ostali na linux ali sli nazaj na windows operacijski sistem?

aja pa zakaj ste se tako odločili za ali ne :)
Lp
«1

Komentarji

  • Bom poskušal popolnoma preiti na Linux. Edino kar me še drži na Windows so igre :(
  • Dokler bodo windowsi ''zastonj'' bom 95% časa uporabljal le-te. Ubuntu uporabljam za razkosavanje mp3 datotek in resizanje video posnetkov. Kombinacija obeh je zame najbolj optimalna.
  • Cube Član Ubuntu.si
    dobra anketa...

    na linuxu ze nekaj let in se bom vztrajal, windows pa za specificne programe za fax,.... pol sm pa jst kriv da se ne ucim dovolj :) hate them...
  • ja, windows je za igrice in profesonalne programe. ko bom preuredil računalnik bom moral naložit gor še windows, ker rabim za snemanje glasbe s cubase. pa na drugih računalnikih ga moram trpet :S drugače pa za vse ostalo linux.

    lp
  • doma samo linux(ubuntu), v službi pa še vedno winsi :)
  • Na svojem kompu mam samo Ubuntu že od verzije 7.04 naprej. Edina stvar ki me moti je da Flash še vedno ne dela kot bi moral. Video na youtube se zatika, kakšen celo zaostaja za zvokom itd. Ostalo je pa vse ok.
  • urbi je dejal/-a:
    doma samo linux(ubuntu), v službi pa še vedno winsi :)
    +1

    ubuntu 2x, xubuntu, ubuntu server

    upam da pride kdaj kakšen Ubuntu AD oz. homeserver
  • hertz je dejal/-a:
    Na svojem kompu mam samo Ubuntu že od verzije 7.04 naprej. Edina stvar ki me moti je da Flash še vedno ne dela kot bi moral. Video na youtube se zatika, kakšen celo zaostaja za zvokom itd. Ostalo je pa vse ok.
    Meni dela bp. Je pa res, da dela v operi občutno slabše kot v firefoxu. Če recimo predvajam flash animacijo v operi, se mi vedno, ko recimo scrollam po strani, prične video zatikati. Zatika se pravzaprav vedno, ko se CPU obremeni. V firefoxu tega ni.
  • Za zdaj bo moj primarni OS (k)ubuntu. Windowse pa uporabljam le za kaj bolj specifičnega (preko virtualboxa). Čeprav so v (k)ubuntuju problemi z flashplayerjem, kot je nekdo napisal in je nasplošno zaradi tega (in mogoče še kaj) brskanje po internetu počasno.
  • Desktop je ubuntu, laptop pa dual boot ubuntu/XP in tako bo ostalo do win7..kateri bo zamenjal XP na laptopu :)
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    flash pa to so lahko težave vendar se vse uredi ce mal preizkusis razne flashe
    al pa nedeluje v redu grafični gonilnik ponavadi se to zgodi pri ati grafičnih karticahme pa veseli da ste navduseni za v prihodnost v linux okolju nadaljevat
  • četrtič presedlal na lin zaradi antivirusnih in antispyware programov ter firbca. Ostanem. win pod virtualbox teče dvakrat letno
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Linux domači mašini, družinskem računalniku, netbooku in v službi. Kadar moram zaradi službenih potreb urejati .doc dokumente, poženem office 2003 preko wine-a.
    Trenutno ne nameravam ničesar spreminjati.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Za enkrat zgleda, da ostajam na linuxu.
  • .doc lahko urejaš in shranjuješ tudi v OO.o. vsaj zdi se mi.

    lp
  • Pred cca petimi leti presedlal iz winsov na linux v glavnem zato ker mi je slo na zivce stalno pucanje virusov in spama in od takrat sem zvest linuxu in mu bom tudi ostal vse kar rabim dela tu kot je treba in mi niti na misel ne pride da bi presedlal nazaj na polkna pa naj bodo se tako (dobra) ni ga sistema cez linux pa naj bo to ubuntu ali pa katera druga distribucija.

    Ostal bom pa zvest Ubuntu linuxu.

    LP androxxl
  • Marko30 Član
    uredil/-a 3. July, 2009
    Jaz bom ostal na Ubuntu-ju mogoče ali pač ne, do konca, kaj že, mogoče življenja!

    Zdaj to Nedeljo (26.4.09) bo eno leto kar sem registriran....

    Ubuntulogija go!
  • Programska oprema Word ne podpira v celoti zapisa ODF. Leta 2006, je uradno prišel ISO/IEC 26300 standard, ki je poenotil in standariziral ODF zapis. Tako je v novi različici, 2007, končno podprt tudi s strani podjetja Microsoft.

    Lep pozdrav!
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    R-G je dejal/-a:
    Programska oprema Word ne podpira v celoti zapisa ODF. Leta 2006, je uradno prišel ISO/IEC 26300 standard, ki je poenotil in standariziral ODF zapis. Tako je v novi različici, 2007, končno podprt tudi s strani podjetja Microsoft.

    Lep pozdrav!
    ODFl podprt s strani microsoft officea 2007 šele s service packom 2, ki je izšel približno 2 tedna nazaj, vendar pa je podpora precej kilava. Klik. Citat s strani:
     \" Weir found that Excel SP2 stripped out formulas, leaving the previously saved values. He concluded, \"In general, SP2 converts an ODF spreadsheet into a mere 'table of numbers' and any calculation logic is lost.\" 

    Tako za kompatibilnost z openoffice še vedno priporočam "stari" .doc format.
    Lp
  • Na Microsoft bi morali bolj pritisniti, ker s takimi forami nesramno izkorišča svoj monopol.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.