Linux XP distribucija

Mogoče kdo ve za kakšno distrubucijo gere.
ali je samo ruska un rumunska ali je podobna unbutuju.

Komentarji

  • glavne točke po spominu:
    - ruska,
    - na osnovi fedore in gnoma,
    - za vsako opravilo samo en paket,
    - glavni namen širjenje uporabniške baze z namenom postati bolj zanimiv za proizvajalce hw,
    - ...
  • janko Član
    uredil/-a 11. March, 2007
    Prosim za pomoč!
    Imel sem nameščena dva sistema winXP in Ubuntu-ja. Zaganjal sem ju s GRUB-om, katerega sem urejeval s naslednjo "komando":
    / sudo gedit /boot/grub/menu.lst /.
    Sedaj imam pa še Kubuntu-ja, katerega GRUB je sedaj "šef" vendar noče ubogati to isto komando.
    A mi lahko "prevedete" to komando v jezik, ki ga bo Kubuntu razumel, jaz pa da pridem v MENU.LST.
    Hvala za pomoč, v naprej!
  • christooss Član Ubuntu.si
    namesto gedit uporabi nano ali pa kate
  • renato4 je dejal/-a:
    Mogoče kdo ve za kakšno distrubucijo gere.
    ali je samo ruska un rumunska ali je podobna unbutuju.
    To je Ruska "fora"!
    Jo ne kupim, tudi, če mi plačajo...
  • napsy Član Ubuntu.si
    Hm in kaj potem če je ruska?
  • Marko30 Član
    uredil/-a 26. June, 2009
    napsy je dejal/-a:
    Hm in kaj potem če je ruska?
    OH no, ne žalim ruse, so Slovani in jaz tud...
    Samo, je 100% boljši Linux > Ubuntu in ne Linux xp, pa kaj te xp-je omenjajo, pa tudi, če se gre za Linux distro?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Linux XP samo ime in dvomim da ma poleg nekaj vizualnih skupnosti še katero drugo. Ime je lahko kakršnokoli, dokler te Microsoft ne toži da je ime preveč podobno njihovemu izdelku (beri Lindows).
  • Marko30 je dejal/-a:


    OH no, ne žalim ruse, so Slovani in jaz tud...
    Samo, je 100% boljši Linux > Ubuntu in ne Linux xp, pa kaj te xp-je omenjajo, pa tudi, če se gre za Linux distro?
    XP je v računalništvu pogosta kratica. Imajo jo recimo Windows XP, CDBurner XP in Athloni XP in še ogromen kup programja. Uporablja se tudi za experience points v raznih FRP/RPG igrah in seveda MMORPG igrah. Zakaj kratica XP za Linux distribucijo? Mogoče pa so hoteli poudariti eXtra Performance.
  • Cube Član Ubuntu.si
    ja r33d3m33r ta extra performance je mislim da prava stvar :)
    napsy to od lindows-u je pa haha :D
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Ime Linux XP izvira iz tega ker so grafični vmesnik (gumbe, ozadje) spremenili tako, da so zelo podobni windows XP-jem. Poleg tega pa so upali da bodo zavedli kakšno nevedno dušo, ki bodo mislili da je linux xp enako kot windows xp.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.