Strežnik

Zdravo! Imam nekaj problemov.

1. Boot Archa iz CD-ja ne uspe. Na enem CD-ju ga sploh ne zazna, nekaj časa utripa _ na vrhu zaslona, potem pa boota OS iz HDD-ja.
Pri drugem CD-ju pa ali brez ali pa z acpi=off, vedno mi resetira računalnik.

2. Na PC (1,4 GHz, 256 MB rama, 6 GB diska) sem želel dati Slitaz in bi ga uporabljal kot strežnik, vendar mi slitaza noče normalno namestiti, oz. ga namesti, vendar po rebootu prikaže Grub, potem po 8 skundah pa napiše, da particija ne obstaja oz. jo ne najde. Nato sem poskusil ročno vtipkati da je bootalo, kernel, nato boot, vendar napiše kernel panic.

Vsake pomoči bom vesel. Hvala!

Komentarji

  • Tole je forum za Ubuntu linux. Mene sicer ne moti nevem pa kako bodo to tolerirali administratorji.


    Prvo kar mi pade na pamet je to da arch deluje na i686 arhitekruri tako da i386 odpade. Morda pa je kaj narobe z cedejem -preveri na drugem računalniku...

    Za strežnik bi jaz verjetno izbral debian čeprav sem huge arch fan.
  • napsy Član Ubuntu.si
    1. si pravilno zapeku cd? mogoče ima cd napake, zato ga takoj po peki preglej če se ujema z md5 odtisom.
  • Jaz bi za strežnik izbral Centos
  • Offtopic:

    Tole je forum za Ubuntu linux. Mene sicer ne moti nevem pa kako bodo to tolerirali administratorji.
    Kot vidiš tema se nahaja v "Vprašanja glede OSTALIH Linux distribucij" :)
  • 1. CD sem zapekel pravilno, to je CD-RW, pred parimi rtedni sem taisti CD-RW bootal in je delalo normalno, poskusil sem tudi na drugem PC-ju, isto. Mogoče je kaj narobe s DVD pogonom? ker ga menjavam med strežnikom in PC-jem.
  • CrazyLemon je dejal/-a:

    Kot vidiš tema se nahaja v "Vprašanja glede OSTALIH Linux distribucij" :)
    Uf vidiš nisem bil dovolj pozoren. Se posipam s pepelom


    Kot kaže bo verjetno res nekaj narobe z CD-jem.
    Najbolje da DVD enoto vstaviš nazaj na PC ter sprobaš če dela OK
  • ne deluje ne na pcju niti ne na strežniku
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.