Multiple Alias za Nordvpn - ukazi ne delujejo

Ubusm Član
uredil/-a 19. June, 2019 v Programi
Živjo!

Za uporabo NordVPNja na Ubuntuju 18.04 uporabljam njihov uradni program nordvpn, ki teče preko terminala (nima guija).

Da pa mi ni treba vsakič v terminal pisati ukazov za povezavo...
nordvpn c de (da se poveže na nemški server)
nordvpn d (da se povezava z vpn prekine)
...sem naredil bližnjice na namizju, t.i. Alias.

Za connect:
[Desktop Entry]
Name=NordVPN c us
Exec=nordvpn c us
Terminal=true
Type=Application

Za disconnect:
[Desktop Entry]
Name=NordVPN d
Exec=nordvpn d
Terminal=true
Type=Application

S tem slednjim pa imam zadnje čase probleme (očitno imajo, kot sem zasledil, tudi drugi podoben problem (očitno nekaj v povezavi z autokill switch, ki je v programu privzeto narobe naštiman, spremeniti se pa očitno ne da).

Problem je sledeč. Ko kliknem na ta drugi Alias za disconnect, se mi povezava z vpnjem prekine, ampak hkrati se mi prekine tudi internetna povezava. Zdej v orodni vrstici zgoraj desno sicer kaže ikonica, kot da internet dela, ko grem na Firefox npr. pa strani ne odpira.

Rešitev za to je, da zgoraj desno kliknem "Onemogoči Wired povezava" in takoj za tem "Omogoči".

Tako dobim nazaj povezavo brez vpnja.
Da mi ni treba vsega tega klikati vsakič ko se želim diskonektati od vpnja, sem probal tist drugi Alias spremeniti v tole, ampak ne dela:
[Desktop Entry]
Name=NordVPN d
Exec=nordvpn d && nmcli networking off && nmcli networking on
Terminal=true
Type=Application

Probal sem namesto && tudi s podpičjem (;), prav tako sem probal takole, ker morda rabi vsak ukaz malo časa, da se izvede, preden je na vrsti naslednji:
[Desktop Entry]
Name=NordVPN d
Exec=nordvpn d && sleep 5 && nmcli networking off && sleep 5 && nmcli networking on
Terminal=true
Type=Application

Ampak se ne zgodi nič.
Za primerjavo - če posamezne ukaze vtipkam v terminal, se  zgodi to kar želim (izklopi se vpn, pol izklopim internet in ga nazaj vklopim):
nordvpn d
nmcli networking off
nmcli networking on

Imate kakšno idejo, kaj spremeniti v drugem Aliasu, da bo naredilo tiste tri stvari?
Hvala za pomoč :)


Komentarji

  • Če naredim datoteko test.sh in vanjo zapišem :

    nmcli networking offsleep 1nmcli networking on
    in ji dodelim pravice za izvajanje, in poženem mi ukaze brezhibno izvede (prekine poivezavo in ponovno vzpostavi,   (dodaj še nordvpn d  in poizkusi) 
  • Živjo, hvala za odgovor.
    Žal, tole kar ste napisali, pri meni ne dela.
    Grem po točno takem postopku:
    - na namizju odprem terminal
    - vpišem "nano test.sh"
    - vpišem nmcli networking offsleep 1nmcli networking on (je to treba tko brez presledkov??)
    - ctrl+X da shranim
    - datoteki test.sh na namizju z desnim klikom v Lastnostih omogočim izvajanje kot program.
    - Dvojni klik na test.sh --> se miškin kazalec en čas vrti in se nič ne zgodi.

  • Če test.sh odpreš v terminalu, je videti kje se ustavi?
    Če ti vsaj  nmcli networking off  in nmcli networking on delujeta, se ti bi moral indikator povezanosti  z mrežo spremeniti.
    Če sam dodam še ukaz  
    nordvpn d mi javi :nordvpn: command not found ((ker ga pač ni, vendar se mi nato off in on izvedeta normalno. Pozkusi samo z  nmcli networking off  in nmcli networking on.

  • Ubusm Član
    uredil/-a 21. June, 2019
    Rešitev:

    i guess your /etc/resolv.conf is not updated when you disconnect from the vpn with the result leaving your dns setting in a bad state. Have you tried to run dhclient or dhclient -r && dhclient

  • Zdravo  jaz imam motnjo v duševnem razvoju imam avtizem me razumete? meni pa ne dela blueetoth na lubuntu 16.04 in ne teamviemer je kdo iz Murske Sobote ali okolice ali iz odaljena kraja da bi prišel k mien domov najnovejši sitem dati gor in da bi bil jaz adminstrator? lepo prosim zelo bom vam hvaležen iz  <3Lp Simon
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.