Kdenlive 19.12.1

Namestil sem Kdenlive zadnjo verzijo, ki pa mi na žalost ne starta :( >:)
Če poženem appimage pa dela normalno! Verzija 17.xx pa je delovala normalno!

Ko poženem iz menija se ne zgodi nič, ko pa poženem v ukazni vrstici pa dobim naslednje izpise:

kdenlive
WARNING : Fails to parse  "audiochannels"
WARNING : Fails to parse  "audioconvert"
WARNING : Fails to parse  "data_feed"
"data_show" is blacklisted
WARNING : Fails to parse  "imageconvert"
"mask_apply" is blacklisted
"mask_start" is blacklisted
"mono" is blacklisted
"region" is blacklisted
"resize" is blacklisted
"transition" is blacklisted
"watermark" is blacklisted
WARNING : Fails to parse  "deinterlace"
"motion_est" is blacklisted
WARNING : Fails to parse  "crop_detect"
"qtext" is blacklisted
"frei0r.3dflippo" is blacklisted
"frei0r.bluescreen0r" is blacklisted
"frei0r.bw0r" is blacklisted
"frei0r.gamma" is blacklisted
"frei0r.invert0r" is blacklisted
"frei0r.rgbsplit0r" is blacklisted
"frei0r.transparency" is blacklisted
"frei0r.vertigo" is blacklisted
WARNING : Fails to parse  "glsl.manager"
WARNING : Fails to parse  "movit.convert"
WARNING : Fails to parse  "movit.crop"
WARNING : Fails to parse  "movit.resample"
WARNING : Fails to parse  "movit.resize"
"burningtv" is blacklisted
WARNING : Fails to parse  "telecide"
WARNING : Fails to parse  "avcolour_space"
WARNING : Fails to parse  "avcolor_space"
WARNING : Fails to parse  "avdeinterlace"
WARNING : Fails to parse  "swscale"
"avfilter.abench" is blacklisted
"avfilter.acompressor" is blacklisted
"avfilter.adelay" is blacklisted
"avfilter.aecho" is blacklisted
"avfilter.aemphasis" is blacklisted
"WARNING : Fails to parse  "swresample"

In še nekaj 10 filtrov, ki so 'blacklisted'

WARNING : Fails to parse  "jack"
++++++ Unknown asset :  "avfilter.acompressor"
++++++ Unknown asset :  "avfilter.aecho"
++++++ Unknown asset :  "avfilter.agate"
Warning: duplicate custom definition of effect "frei0r.alpha0ps" found. Only last one will be considered. Duplicate found in "/usr/share/kdenlive/effects/frei0r_alpha0ps.xml"
Warning: duplicate custom definition of effect "frei0r.balanc0r" found. Only last one will be considered. Duplicate found in "/usr/share/kdenlive/effects/frei0r_balanc0r.xml"
Warning: duplicate custom definition of effect "frei0r.curves" found. Only last one will be considered. Duplicate found in "/usr/share/kdenlive/effects/frei0r_curves.xml"
Warning: duplicate custom definition of effect "frei0r.levels" found. Only last one will be considered. Duplicate found in "/usr/share/kdenlive/effects/frei0r_levels.xml"
Warning: duplicate custom definition of effect "frei0r.lightgraffiti" found. Only last one will be considered. Duplicate found in "/usr/share/kdenlive/effects/frei0r_lightgraffiti.xml"
Warning: duplicate custom definition of effect "frei0r.select0r" found. Only last one will be considered. Duplicate found in "/usr/share/kdenlive/effects/frei0r_select0r.xml"
Warning: duplicate custom definition of effect "frei0r.sopsat" found. Only last one will be considered. Duplicate found in "/usr/share/kdenlive/effects/frei0r_sopsat.xml"
++++++ Unknown asset :  "frei0r.tehRoxx0r"
++++++ Unknown asset :  "frei0r.vertigo"
++++++ Unknown asset :  "frei0r.vertigo"
++++++ Unknown asset :  "movit.unsharp_mask"
Warning: duplicate custom definition of effect "qtblend" found. Only last one will be considered. Duplicate found in "/usr/share/kdenlive/effects/qtblend.xml"
++++++ Unknown asset :  "region"
++++++ Unknown asset :  "timewarp"
++++++ Unknown asset :  "opencv.tracker"
++++++ Unknown asset :  "vidstab"
"frei0r.alphainjection" is blacklisted
"frei0r.blend" is blacklisted
"frei0r.composition" is blacklisted
"frei0r.xfade0r" is blacklisted
defaultServiceProvider::requestService(): no service found for - "org.qt-project.qt.audiosource"
qrc:/qml/kdenliveclipmonitor.qml:1:1: module "QtQuick.Controls" version 2.4 is not installed
Napaka segmentacije (izpis jedra)

Komentarji

  • Pojdi nazaj na staro verzijo, samo predlog...


  • načeloma se tudi jaz izogibam zadnjim verzijam, ker nimam več toliko časa kot nekoč za ukvarjanje z napakami.
    v tem primeru je kot kaže ena od starejših namestitev "okužila" novo namestitev. predlagam "uninstall" (odnamestitev) in "purge" (čiščenje?!). ne vem kako so te stvari po slovensko poimenovane (še ena stvar kjer mi zmanjkuje časa).

    v glavnem ko se odstrani vse sledi in nato ponovno namesti nova verzija, bi moralo delovati.

    Čeprav meni v 12.04 in 13.10 kdenlive ni in ni startal. nikoli nisem ugotovil kaj je bilo narobe.


    sem pa sam našel še en podoben, enostaven, prenosen ("portable") in dokaj majhen program za urejanje videov in sicer Shotcut.

    nisem strokovnjak na tem področju in sem potreboval samo nekaj za rezanje, lepljenje in dodajanje zvoka. in se kar obnese. seveda ima precej drugih stvari na voljo (posebni efekti, več sledi zvoka...). ker imajo prenosno različico ga lahko vzamem s seboj na USB ključu in deluje na več platformah. 


  • gregor3000 je dejal/-a:
    načeloma se tudi jaz izogibam zadnjim verzijam, ker nimam več toliko časa kot nekoč za ukvarjanje z napakami.
    v tem primeru je kot kaže ena od starejših namestitev "okužila" novo namestitev. predlagam "uninstall" (odnamestitev) in "purge" (čiščenje?!). ne vem kako so te stvari po slovensko poimenovane (še ena stvar kjer mi zmanjkuje časa).

    v glavnem ko se odstrani vse sledi in nato ponovno namesti nova verzija, bi moralo delovati.

    Čeprav meni v 12.04 in 13.10 kdenlive ni in ni startal. nikoli nisem ugotovil kaj je bilo narobe.


    sem pa sam našel še en podoben, enostaven, prenosen ("portable") in dokaj majhen program za urejanje videov in sicer Shotcut.

    nisem strokovnjak na tem področju in sem potreboval samo nekaj za rezanje, lepljenje in dodajanje zvoka. in se kar obnese. seveda ima precej drugih stvari na voljo (posebni efekti, več sledi zvoka...). ker imajo prenosno različico ga lahko vzamem s seboj na USB ključu in deluje na več platformah. 


    Hvala za nasvet. Bom odstranil namestitev in na čisto namestil. Predvsem pa hvala za nasvet Shitcut. Bom ga presikusil in videl ali je tako enostaven in uporaben kot Kdenlive ali celo bolj!
    Malo sem pozabil na ta problem zato pozen odgovor.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.