Nova namestitev Linux 16,04LTS.

Težava s strojno opremo:
DISK 1 = NTSF sistem
DISK 2 = NTSF sistem
DISK 3 = FAT32
***************************************
SISTEM DISK 4 = SD disk particija linux (32bit)
Ko sem prvič pred leti nalagal linux 16.04LTS sem lahko imel vse te diske priklopljene in mi jih je zaznalo kot diske (vse OK).
Danes nalagam ponovno iz istega CD-ja 16.04LTS in mi naloži vse, razen tega sem opazil, da program za dodajanje in posodobitve ne deluje pravilno in zelo pomembno v TERMINAL ne morem vpisovati ukazov (kod, da je tipkovnica odklopljena.....drugače v drugih programih deluje???!!!!). Pri ponovnem zagonu javlja napake (neki narobe) na ostalih treh diskih in ne morem zagnati linux-ov iz SD diska. Odločim se ponovno namestit linux iz istega medija.....ampak odstranim vse tri diske in naložim. REZULTAT = OK....deluje. V nadaljevanju priklopim vsaki disk posebej in zaženem.....napake pri vsakem disku (različne).
Kako naj priklopim diske, oziroma moram kaj namestiti, spremeniti, da bo butal iz SD diska/sistem?
Diske sem preveril na drugi mašini delujejo vsi trije (2x SATA in 1x ATA)
Hvala za pomoč!
LP
Peter :'(

Komentarji

  • UEFI ali BIOS (MBR)? v vsakem primeru je trena SSD disk nastaviti kot boto disk v BIOS oz UEFI. prav tako je za novejsi harware bolje uporabiti 18.04 (z novim jedrom), 20.04 (ta je tako ali tako nov) ali pa paziti, da se uporabi 16.04 z novim jedrom (kernel).
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.