Forticlient težave s povezavo

Zdravo,

OS  Ubuntu Mate 18.04
Hčerka bi rada delala za T-2 in mora uporabljati Forticlient vpn.
Imava resno težavo s konfiguriranjem  Forticlient vpn povezave.
Sama instalacija ne dela težav. Težave se pojavijo po povezavi. Povezava s vpn-jem je vzpostavljena, vendar nato ne najde strani na katero bi se morala povezati.
Gre za vpn-lj.t-2.net. Po povezavi bi se morala povezati na stran skrbnik.t-2.local/prijava vendar DNS tega ne najde.
Za povezavo uporablja ali Forticlient ali OpenFortiGUI.
Napaka je DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN.
Prebrskal in poskusil sem že vse živo vendar ne najdem rešitve :(

Lep pozdrav

Komentarji

  • coso423 Član
    uredil/-a 11. January, 2021
    Zdravo,

    na hitro pogledal, mogoče ti tole pomaga:

    Dns Nxdomain issue us usually happening for those who use Chrome browser. You can change the default DNS to 8.8.8.8 and alternative dns to 8.8.4.4.

    Sam sem ročno nastavil DNS, kajti sem imel težave z zakanitvijo poslanih zahtev za naprimer update...

    Lp, coso423

  • coso423 je dejal/-a:
    Zdravo,

    na hitro pogledal, mogoče ti tole pomaga:

    Dns Nxdomain issue us usually happening for those who use Chrome browser. You can change the default DNS to 8.8.8.8 and alternative dns to 8.8.4.4.

    Sam sem ročno nastavil DNS, kajti sem imel težave z zakanitvijo poslanih zahtev za naprimer update...

    Lp, coso423


    Sicer za windows ampak iz njihovega foruma je bil prilepljen link, kateri opisuje  mislim, da tvojo težavo.



    Lp, coso423
  • Zdravo,
    V routerju sem nastavil OpenDNS IPje. Ne pomaga.
    V network managerju sem dodal DNS od T-2 in njihovo search domeno. Ne pomaga.
    Ni težava samo v Cromu ampak tudi v Firefoxu. Delujejo pa ostale spletne strani.

    Na win računalniku, kjer zadeva deluje sem videl, da vse kar je uporabnik moral narediti je vključiti 'Varnostni DNS' v Crome.
    Ob prijavi dobim njihov IP ne pa tudi DNS, ki bi deloval. Zdi se mi tudi, da dobim čuden naslov za GW. Ni v istem subnetu.

    Dodatna težava je v tem, da vse skupaj delam na oddaljenem računalniku in za vsako prijavo mora hčera dobiti potrditveno kodo za prijavo. :(

    Za vsak dodaten namig bom hvaležen.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.