Dropbox končno stabilen

Končno je izšla stabilna različica programa popularne spletne storitve Dropbox, ki omogoča, da shranjujete varnostne kopije datotek na spletu in do njih dostopate s poljubnega računalnika. Dropbox odjemalec podpira Linux, Mac in Windows, obstaja pa tudi različica, ki deluje na pametnih telefonih (Android, Blackberry, iPhone). Uporabniki namizja Gnome so deležni polne integracije v sistem, medtem, ko morajo uporabniki KDE poseči po alternativnih načinih namestitve. Brezplačen račun omogoča 2 GB prostora, lahko pa se razširi z pridobivanjem novih članov ali drugimi dejavnostmi. Edina težava brezplačnega računa zna biti dejstvo, da vam lahko datoteke pobrišejo, če je neaktiven več kot 90 dni. Odjemalca si lahko prenesete z njihove strani ali pa dodate njihovo skladišče.

Kaj uporabljate? UbuntuOne, Dropbox ali morda oboje?

Komentarji

  • sasa Član Ubuntu.si
    zaenkrat ubuntuone... fajn je, da mi ni treba diplome nenehno na mejl pošiljat ali shranjevat na usb. ;) mogoče bom poskusila dropbox...
  • Za diplomo imam jaz kar domač SVN strežnik poleg mojega prenosnika :)
  • ThePianoGuy zdej sam še povej da pišeš seminarsko v javi ter uporabljaš jaxb ter boš nato naredu XSL-FO ter diplomo exportal kot PDF :))
    ker SVN za diplomsko je pa über geek :P

    Uporabljam pa Ubuntu One za bl pomembne stvari :)
    Čakam še client za windows.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Uporabljam dropbox zato, ker Ubuntu One še ni bilo takrat, ko sem jaz to rabil.

    Morda bom nekoč v prihodnosti poskusil tudi Ubuntu One.
  • Vsi uporabniki Dropboxa lahko sodelujete v DropQuest 2011, kjer je nagrada za končan quest 1GB dodatnega prostora:

    https://www.dropbox.com/dropquest2011
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.