[rešeno] Ful počasen internet

imam problem. Imel sem siol internet, in Linux ubuntu8...... in kasneje tudi zadnjo distribucijo Ubuntu10...... ko sem preklopil internet k Amisu imam pa hud problem:internet (youtube, FB, karkoli v zvezi z intertnetom) mi dela tako počasi, da se mi bo odpeljalo smile imam dualboot in internet z vindovs 7 laufa k raketa (mam pa windovse sam zarad abletona,ki ga uporabljam za produkcijo glasbe,in ga načeloma ne maram uporabljat za karkoli v zvezi z internetom,zarad virusov+to, da sem antitalent za računalnik) ima kdo kakšen nasvet al pa idejo kaj naj storim,da mi bo Linux spet normalno šibu(FB, youtube,....) no sestra ma pa Appla in tud zadeva laufa... s svetlobno hitrostjo smile hvala smile..
Hvala ker ste me usmerili sem. Sedaj grem poskusit vnest spremembe pa napišem kaj bo nastalo

Komentarji

  • Poglej stanje povezave v Oknih in si prepiši vse podatke-IP, Gateway, DNS.....
    Primerjaj podatke v Ubuntu - po vsej verjetnosti bo kakšna težava z DNS strežniki.

    Običajno nastopi težava, če imaš router in DHCP samodejno nastavitev. Največkrat se v routerju samodejno nastavi za DNS isti naslov, kot ga ima Gateway (Pri Linksysu n.pr. 192.168.1.1), za normalno delovanje pa mora biti dns ponudnika (za Amis 212.18.32.10 in 212.18.32.12).
  • grega Član
    uredil/-a 11. January, 2011
    v glavnem tko je to: glede da sem totaln ANTITALENT za računalnik sem probu skor že vse...tko da sem ubuntu upgrade-u na 11.04 alfa verzijo, pol sem še mozillo upgrade-u na 4.0 Beta 8....tud tisto mtu številko sem spremenu, klicu 100x na amis,(majo me poun k.....)nisem pa še probu matija_kae_92 nasveta :) en hec je da mi ta isti komp pa drugje na virelesu dela kot raketa, kle doma mi pa tud če ga ožičim ne špila tko k bi moral..... no res, da dela mal bolš kt je pa prej, ni pa še to to. se priporočam za nadaljne nasvete, če ne bom pa pač šel nazaj k siolu.... no da zdej še probam matja_kae_92 nasvet.... hvala
    A ja pa uporabljam amišev router(wireless) Enkom, ki sem ga prejel v paketu z ostalimi amiš stvarmi (sumim da nekak pač noče komunicirat z linux Ubuntu-jem tko k bi moral...)

    @ Matija_kae_92 full ti hvala :) po tvojem nasvetu je zadeva dobila turbo in dela tako kot je treba. Problem je bil v dns-ju čeprav je na Oknih ip 192.168.1.254, (212.18.32.10 in 212.18.32.12 sploh nista nikjer zapisana pri Oknih) ju je potrebno tu vnest(Linux) še enkrat najlepša hvala pa se slišmo/beremo
    lp Grega
    ps.: priznam da nimam pojma o kompu.... imam to škatlo šele leto in pol in se še učim hvala ker ste :)

    ---
    Drugič uporabi funkcijo 'Urejaj'

    Lp
  • pozdrav

    po 3 dnevnem surfanju po netu so mi pri Amisu le uredili hitrost.

    Pojdi na net in preveri kakšno hitrost prenosa sploh imaš :

    ndt.arnes.si

    http://speedtest.net/

    in zaženi test. Pri meni sta se rezultata le malo razlikovala. Naročeno imam 4Mb/s, imel sem pa okoli 1Mb/s.
    Poskusil sem vse možno, pa je bila napaka pri Amisu.
    Kakšen brskalnik pa imaš?
    - probleme so imeli z firefoxom,
    - nekje sem zasledil, da na hitrost vpliva ip6,
    - nekaterim se je manjšala hitrost če so imeli prenosnik delujoč z baterijo,

    tako da je več mogočih napak.
    Kakšno mrežno kartico imaš? Realtek nekje uporabi napačen gonilnik.
    lp
  • stjan je dejal/-a:
    pozdrav

    po 3 dnevnem surfanju po netu so mi pri Amisu le uredili hitrost.

    Pojdi na net in preveri kakšno hitrost prenosa sploh imaš :

    ndt.arnes.si

    http://speedtest.net/

    in zaženi test. Pri meni sta se rezultata le malo razlikovala. Naročeno imam 4Mb/s, imel sem pa okoli 1Mb/s.
    Poskusil sem vse možno, pa je bila napaka pri Amisu.
    Kakšen brskalnik pa imaš?
    - probleme so imeli z firefoxom,
    - nekje sem zasledil, da na hitrost vpliva ip6,
    - nekaterim se je manjšala hitrost če so imeli prenosnik delujoč z baterijo,

    tako da je več mogočih napak.
    Kakšno mrežno kartico imaš? Realtek nekje uporabi napačen gonilnik.
    lp

    živjo hvala :)
    Ja zdaj uporabljam firefox Mozilla 4.0 Beta 9 brskalnik, ip6 baje uporablja samo Windovs, in še to je v povezavi z tem ker je ful uporabnikov,in da ni problemov z ip-ji(vsaj tko so mi rekl),prenosnik mi je prej (siol) enako hitro delal z baterijo ali pa direktno na električno omrežje, in tud zdaj ni nobene razlike... v bistvu je problem rešen,in razlog je bil v napačno privzetih dns-jih, in zadevo smo uredil hvala vseen za trud.

    lp g.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.