[rešeno] izbris verzij pri dual boot

sem gledo če je kaka tema na ta primer... če veste za katero dajte link

Zanima me, (se vsakih 6 mesecev nabere verzij v dual bootu) kako se le te izbrišejo - ker bi rad da imam samo zadnjo oz zadnje dve.

Še ena stvar - a se da (če ja kako?), da inštaliram fedoro in jo imam v dual bootu zraven ubuntu in win?

Komentarji

  • Odpri Synyptic in vpiši

    linux-image-2.6.35-21-generic oz. vpiši samo samo prvi del linux-image-2.6 , da dobiš vse verzije

    in odstrani tiste, ki jih ne rabiš. Pazi da ne odstraniš vseh.
  • Po vsej vsej verjetnosti misliš kernel, v grub-u oz. brug-u. Odstraniti moraš paketke v synaptic, ki se navezujejo na stari kernel:
    linux-headers-VERZIJA
    linux-headers-VERZIJA-generic
    linux-image-VERZIJA-generic
    kjer VERZIJA zamenjaš z verzijo krenel-a (jedra), ki ga želiš odstraniti.
    Samo pazi da ne odstraniš novega jedra (katerega trenutno uporabljaš), njegovo verzijo izveš z ukazom
    uname -r

    Sicer pa ti priporočam da si namestiš ubuntu-tweak, kjer imaš pod Čistilnik paketov > Počisti jedra možnost da počistiš stari kernel in nimaš kaj storiti narobe.

    Lep pozdrav!
    1GOR
  • Ja, sem namestil ltsp-manager.

    Kam pa se je to inštaliralo, ker ga ne najdem:

    /usr/bin/ltsp-manager:12: DeprecationWarning: The popen2 module is deprecated. Use the subprocess module.
    from popen2 import Popen3
    /usr/bin/ltsp-manager:21: GtkWarning: GtkSpinButton: setting an adjustment with non-zero page size is deprecated
    self.wTree=gtk.glade.XML ("/usr/share/ltsp-manager/ltsp-manager.glade")
    Traceback (most recent call last):
    File "/usr/bin/ltsp-manager", line 254, in
    base = LTSPManager()
    File "/usr/bin/ltsp-manager", line 33, in __init__
    self.fulfill_prereq()
    File "/usr/bin/ltsp-manager", line 56, in fulfill_prereq
    pathlist = self.get_root_path()
    File "/usr/bin/ltsp-manager", line 102, in get_root_path
    pathlist = os.listdir('/opt/ltsp/')
    OSError: [Errno 2] No such file or directory: '/opt/ltsp/'
  • Čak mal..kaj ma zdej LTSP z dual bootom?

    Prosim če me kdo razsvetli...

    amat drugač pa ti je 1GOR lepo napisal

    Sicer pa ti priporočam da si namestiš ubuntu-tweak, kjer imaš pod Čistilnik paketov > Počisti jedra možnost da počistiš stari kernel in nimaš kaj storiti narobe.
    amat je dejal/-a:

    Še ena stvar - a se da (če ja kako?), da inštaliram fedoro in jo imam v dual bootu zraven ubuntu in win?
    Inštaliraš Fedoro tako kot si inštaliral Ubuntu.. fedorin grub pa bo že sam (upam da bo) vidu tako ubuntu kot windows.
  • Ok, me je zmedlo pri tem ltsp ju. Sem inštaliral tweak in počisto, tak da ta del je rešen.

    Sej za fedoro me lih to skrbi, da ne opazi drugih sistemov. Kako vidiš, da vidi?

    Pa še nekaj: Vsake tolko ratajo okna v ubuntu brez vrstice za minimiziranje, zapiranje (brez teh osnovnih gumbov) - še ponoven zagon ne prime vedno. To je od te tazadne posodobitve. Kak se pa ta hrošč reši?

    LP.
  • amat je dejal/-a:
    Pa še nekaj: Vsake tolko ratajo okna v ubuntu brez vrstice za minimiziranje, zapiranje (brez teh osnovnih gumbov) - še ponoven zagon ne prime vedno. To je od te tazadne posodobitve. Kak se pa ta hrošč reši?
    Se opravičujem, ker ne bom podal rešitve za ta problem (ker je ne vem), vendar je to po vsej verjetnosti posledica, ker ti compiz ne deluje več pravilno. Ko se ti problem ponovi, probaj z Alt+F2, da se ti odpre zagonsko okno(run box), in vanj zapiši ukaz
    compiz --replace
    Če to deluje boš vsaj vedel da imaš probleme z compiz-om.

    Ps: Namesto zagonskega okna(run box) lahko uporabiš terminal, ter vanj zapišeš ukaz.

    Lp: 1GOR
  • amat:

    zbrišeš lah vsa jedra in module, ki se ne ujemajo s tem jedrom ki ga uporabljas. Torej zgoraj so ti ze napisali:
    uname -r

    ti izpise katero verzijo jedra uporabljas sedaj.

    Zbrišeš lahko vse ki se ne ujemajo s to na lokacijah:
    /usr/src/
    in
    /lib/modules/

    good luck :)
  • Omenjena jedra sem že prej počisto(Tweak)

    Problemčič je edino še občasno z okni v gnome okolju in če je to problem take sorte kot pravi 1GOR - bom rešo ta compiz ob prvi priliki. Drugače pa v KDE okolju vse lepo, brez težav funkcionira, le procesor sem mi zdi da je tu bolj obremenjen (v gnome brez karkoli laufa na 10%, tu(kde) pa na vsaj 40%)
    LP.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.