[rešeno] samodejni zagon programov pri restartu

kako se v ubuntu-tu nastavi, da bi Deluge (torrent odjemalec) in Evolution pošto pri restartu ali startu računalnika samodejno zagnal
pri windowsih sem dal v zagon ,tukaj je pa drugače in sploh ne vem kako to storiti
Na možnosti začetnih programov sem shranil trenutno delujoče programe in zapomni si trenutne programe-seveda sem imel ta dva zgoraj programa zagnana ,zgodi se pa ničesar ko restartam PC

lahko dobim pomoč od koga ki to zna

lp

Komentarji

  • sasa Član Ubuntu.si
    si poskusil sistem-možnosti-začetni programi... da tam naštimaš? pač da prav vpišeš kaj bi rad in ne samo, da si zapomni programe ob odjavi?
  • christooss Član Ubuntu.si
    V drugem zavihku v programu, ki ga je omenila Saša je pa gump "Zapomni si sejo" tako, da imaš možnost ali ali.
  • sasa je dejal/-a:
    si poskusil sistem-možnosti-začetni programi... da tam naštimaš? pač da prav vpišeš kaj bi rad in ne samo, da si zapomni programe ob odjavi?
    vpistati treba ukaz in če veš kako se to naredi mi pomagaj
    daj mi primer za evolution pošto,da bom razumel kako se to uštima
  • christooss Član Ubuntu.si
    Za evolution je simpl:

    evolution


    Drugač pa poiskusi odpret program v terminalu. Tak ukaz nato posreduješ Začetnim programom. Ukaz za zagon lahko izveš tudi z naslednjim postopkom: Desni klik na Programi (levo zgoraj v kotu nekje) > Uredi Menije, se sprehodiš do zaželenega programa in pritisneš Lastnosti. Tam je napisan ukaz za zagon. Nato probaš to v terminalu. In če ti prižge bo zagnalo tudi tak ukaz ob zagonu.
  • Desni klik na ikono na namizju ali pultu in pod lastnosti boš videl keri ukaz je pravi.

    Za evolution
    evolution --component=mail
  • christooss Član Ubuntu.si
    --component=mail se mi zdi ni nujen, ker je to itak default kar evolution odpre. AFAIK. Ne škodi pa če je dodan.
  • christooss je dejal/-a:
    Za evolution je simpl:

    evolution


    Drugač pa poiskusi odpret program v terminalu. Tak ukaz nato posreduješ Začetnim programom. Ukaz za zagon lahko izveš tudi z naslednjim postopkom: Desni klik na Programi (levo zgoraj v kotu nekje) > Uredi Menije, se sprehodiš do zaželenega programa in pritisneš Lastnosti. Tam je napisan ukaz za zagon. Nato probaš to v terminalu. In če ti prižge bo zagnalo tudi tak ukaz ob zagonu.
    urejeno in vse deluje , je res simpl zdaj ko vem kako to gre na ubuntu-tu
    in se zahvaljujem za pomoč sploh pa za tak hiter odziv

    lp
  • kateri ukaz je za transmission za začetni zagon
    zdaj imam 11.10 in ukazov v unity ne znam pogledat
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Ukaz je

    transmission-gtk
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.