instalacija ubuntuja-stara mama zacetnica

Me zanima, ce se javi kdo, ki ima prevec cajta in mi lahko pomaga - mam eno predpotopno linux verzijo in bi rada inst.ubuntu, pa se mi niti ne sanja, kako. pridem, downloadam, pol pa konec. ne morem ne odpret, nimam pojma kje zagnat. anyfbody?

pa ce je to prevelik zalogaj za zacetek - bi bla ze nadvse srecna, ce bi kdo imel kaksnokoli uporabno idejo glede problemov, zaradi katerih sem sploh prisla na idejo da bi mela ubuntu:

moj linux se upira in ne mara instalirat niti firefoxa - se zmer uporabljam 2007, adobe flash playerja, posodablja sam se sploh ne, prostora nima niti za prdnit, in tako dalje. plus non stop neki freeza, da ne govorim o antivirusni zasciti-videti je, da je ni. pa se kaj bi se naslo.

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Glede distribucije ti težko pomagam, ker ne vem katero distribucijo uporabljaš.

    Glede Ubuntuja imaš povezavo za prejem tukaj . Spodaj so tudi navodila kako ustvariti zagonski CD/Usb ključek ter kako ga preizkusiti (če ti gre angleščina).
  • evo tako na hitro
    1.downloadas iso verzijo
    2. zapišeš sliko na cd/dvd ( nero, cdburner, ....)
    3. vstaviš cd v rač
    4. ponovni zagon računalnika, pritiskaj tipko delete ( če je namizni ), da prideš v bios
    5. najdeš kjer piše "boot" ali "1st boot device", pod 1 moraš izbrati cd rom, ostalo pusti pri miru
    6. shraniš nastvitve in greš ven iz biosa
    7. ubuntu se avtomatsko zažene, izbereš opcijo "live" oz " try ubuntu" oz. karkoli je že, da boota iz cdroma
    8. ko si v sistemu pogledaš če vse dela zvok net , itd... ( net rabi nastavitv e če imaš npr. pppoe siol )
    9. če dela , daš namesti
    10. ko je nameščeno grešđ ponovno v bios in nastaviš pod "1st boot device " hard disk (HDD)
    11. to je to :)

    če greš po teh korakih ni vrag , da ne rata edino če imaš kake dokumente pa slike si jih najprej shrani.
  • rejven je dejal/-a:
    evo tako na hitro
    1.downloadas iso verzijo
    2. zapišeš sliko na cd/dvd ( nero, cdburner, ....)
    3. vstaviš cd v rač
    4. ponovni zagon računalnika, pritiskaj tipko delete ( če je namizni ), da prideš v bios
    5. najdeš kjer piše "boot" ali "1st boot device", pod 1 moraš izbrati cd rom, ostalo pusti pri miru
    6. shraniš nastvitve in greš ven iz biosa
    7. ubuntu se avtomatsko zažene, izbereš opcijo "live" oz " try ubuntu" oz. karkoli je že, da boota iz cdroma
    8. ko si v sistemu pogledaš če vse dela zvok net , itd... ( net rabi nastavitv e če imaš npr. pppoe siol )
    9. če dela , daš namesti
    10. ko je nameščeno grešđ ponovno v bios in nastaviš pod "1st boot device " hard disk (HDD)
    11. to je to :)

    če greš po teh korakih ni vrag , da ne rata edino če imaš kake dokumente pa slike si jih najprej shrani.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.