Počasen internet - Ubuntu 10.04

Na stacionarnem računalniku imam namešečen ubuntu 10.04 ki pa je v zadnjih nekaj mesecih postal neverjetno počasen na področju interneta. Ali je kakorkoli možno pohitriti zadevo?

Komentarji

  • Definiraj 'neverjetno počasen na področju interneta' ?
    Ubuntu ti verjetno ne blokira povezave... tko da.. si probal ker drug PC?
    Si testiral hitrost na Ubuntuju?
    etc
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Če se ti spletne strani dolgo nalagajo, sam prenos pa je hiter, je verjetno težava v DNS-jih.
  • andrejZ je dejal/-a:
    Če se ti spletne strani dolgo nalagajo, sam prenos pa je hiter, je verjetno težava v DNS-jih.

    pa naloži na ubuntu 10.10 ,jaz sem mel nekaj podobnih težav pa je bil z novim ubuntu 10.10 vse v redu
  • RogergR Član
    uredil/-a 28. March, 2011
    Internet lahko v trenutku precej pohitriš, s tem da greš na brskalnik in počistiš zgodovino, davno in nedavno.
  • Rogergr je dejal/-a:
    Internet lahko v trenutku precej pohitriš, s tem da greš na brskalnik in počistiš zgodovino, davno in nedavno.

    jaz sem to počistil in je občutno boljše
  • Uporabljam FF. Ko imam občutek da postaja počasna zbrišem vso zgodovino. Zgodovino pa si lahko tudi posebej nastaviš v urejanje-nastavitve-zasebnost. Počistiš lahko tudi tako da ko si v FF odpreš orodja-počisti nedavno zgodovino-podrobnosti (tukaj je skoraj vse obkljukano, za hirejše delovanje je najvažnejše počistit predpomnilnik).
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.