Najnovejši VLC na Ubuntu 8.04?

Ponovno prosim za pomoč. Kako namestiti najnovejši VLC na Ubuntu 8.04? poskusil sem že compile iz izvorne kode, pa mi nikakor ni uspelo (manjkalo ogromno paketov, ki pa jih nisem uspel najti).
Ima mogoče kdo kakšno idejo? Trenutno uporabljam verzijo 0.8.6.

Lp, Grega

Komentarji

  • Po moje to ne bo šlo.. pa še support boš "zgubu" aprila za 8.04..tko da ti priporočam da nadgradiš na 10.04 (če želiš LTS)
    kjer lahko imaš najnovejši vlc
  • Ammm... Ne hvala. Bom kar ostal na 8.04. Sem testiral že vse možne varjante (xubuntu, ubuntu, lubuntu, kubuntu od 6.06 do 11.04) pa mi nobena verzija ne dela tako kot je treba, samo kubuntu 8.04, tako da če ima kdo kakšne ideje naj mi prosim pomaga. Ne mi pisat naj nadgradim kubuntu, ker to ne pride v poštev!
  • Grega preprosto ne boš dočakal najnovejšega VLCja na starih LTS različicah.
    Zakaj? Ker vsi ki "pakirajo" programe podpirajo večinoma zadnjo stabilno različico ter zadnjo LTS različico vse drugo je hassle :)
  • Hmm... Ok... potegnil sem si dol source, vendar mi ne uspe skompajlat. V bistvu ne rabim zadnje verzije... Rabil bi vsaj prvo verzijo vlcja, ki podpira podnapise.
  • najboljše da prilepiš dnevnik kaj se zgodi, ko hočeš prevedeti program
  • christooss Član Ubuntu.si
    Kako ne podpira podnapise? Od kar vem vlc podpira podnapise. Res pa je, da so nekatere različice (HTML based podnapisi) prišli šele v 0.9.x
  • Poskusil še enkrat z VLC playerjem in mi nikakor noče predvajat podnapisov. Tale error dobim, ko hočem prevesti program
    checking for buggy GNU/libc versions... found
    configure: error: Buggy GNU/libc (version 2.5 - 2.7) present. VLC would crash; there is no viable
    work-around for this. Check with your distribution vendor on how to update the
    glibc run-time. Alternatively, build with --disable-nls --disable-mozilla and
    be sure to not use LibVLC from other applications/wrappers.
  • Posodobi glibc (če gre) ali pa uporabi ona dva flaga.
  • Že poskusil. glibc se ne da posodobit (ne vem kaj je fora LTS, ki naj bi imel podporo do aprila 2011, če podpore že zdavnaj ni več), če pa uporabim vse te flage imam pa potem samo vlc brez kakršnihkoli možnosti predvajanja video ali zvoka...
  • podpora za varnostne posodobitve ni enaka podpori za najnovejši software.. :)
  • Christopher Korn ne dela več paketov prek PPA za VLC (ter ostali software) ker je osredotočen na get/playdeb.net
  • GregaS je dejal/-a:
    V bistvu ne rabim zadnje verzije... Rabil bi vsaj prvo verzijo vlcja, ki podpira podnapise.
    GregaS. Sam sem uporabljal se pol leta nazaj ubuntu 8.04 in vlc mi je podpiral podnapisie brez problema, tako da zakaj tebi podnapisi ne delujejo, mogoce ni vzrok v programu samem?

    predlagam ti da pogledas katero verzijo VLC-ja imas, poglej ali omogoča ta verzija podnapise...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.