Nastavitev povezave in modem Nokia

Pozdravljeni!

Zanima me, kako se nastavi modem od Nokie (ki je vklopljena na računalnik preko USB). Trudil sem se že preko KPPP pa mi nikakor ni uspelo. Uporabljam pa Mobitel, če to kaj pomaga.

LP, Grega

Komentarji

  • Kaj ni nokia od microsoft
  • Nokia od microsoft? O čem ti to? Pozabil sem napisat da uporabljam Kubuntu 8.04.
  • Verjetno je mislu da sedaj nokia sodeluje z MS.. uglavnem
    https://help.ubuntu.com/community/BluetoothDialup to je prek BT

    P.s. Še en dokaz kako nekateri (nokia) znajo komplicirat..če želiš uporabit recimo internet prek android telefona je dovolj usb priklop ter dva-tri 'tap'a :)
  • Tole mi nič ne pomaga, ker uporabljam Kubuntu 8.04.
  • Kako da ti ne pomaga? Piše, da so navodila testirana v Ubuntu 6.06, torej mora delati tudi v 8.04
  • Jah seveda da ne pomaga..če ne prebereš kaj piše in vidiš številke 10.04 ter 10.10 in takoj pomisliš OH NOES THIS IS NOT FOR ME.

    LP
  • Hvala za pomoč. Mislil sem, da je kakšna bolj enostavna varjanta, kot pa 1 stran navodil. Očitno ne bom uporabljal tega.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hja če ne drugega je verzija Kubuntuja stara tri leta in ponavadi starejši produkti (12. maja se konča podpora za 8.04) niso ravno najboljši za reševanje takih problemov.
  • Sem že večkrat napisal, da novejše verzije ne morem uporabljati (verjetno zaradi KDE4) ker imam starejši računalnik (P 1,4ghz, 512mb ram,)
  • GMC Član
    uredil/-a 29. May, 2011
    Js mam Nokio 3120c. Modem mi zazna takoj. Ne morem pa pogruntat kako bi povezal telefon s programom gammu oz. wammu. tip kabla je CA-101. Če vtipkam komando "lsusb" dobim tole:
    Bus 003 Device 010: ID 0421:00ae Nokia Mobile Phones


    Ima kdo kakšno rešitev?

    edit: sm našel rešitev :
    sudo wammu
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.