Po upgradu iz Ubuntu 10.10 na 11.04 ne morem več priti v OS

Pozdravljeni

danes sem malo po tem ko je prišel na splet ubuntu 11.04 natty narwhal, naredila upgrade. V zadnjem koraku upgradea ko se naj bi računalnik restartal, ne morem več priti v OS. Pokazala se je sicer vijolična stran, na kateri piše ubuntu, vendar se za tem očitno zaplete v nekakšni zanki, v konzoli, kjer ''preverja'' in mi označi fail na Stopping automatic crash report. Ostali deli so v redu. Ker je po kake pol minute prikazovanja ene in iste stvari, računalnik obtičal na isti točki, sem ga sama vnovično restartala, vendar se vedno ponovi isto.

Torej, zanima me, če kdo ve kaj narediti, da bom normalno prišla v Ubuntu, da bi lahko nazaj dala dragoceno verzijo 10.10.

LP

Komentarji

  • Hmm.. ne vem če boš lahko tko preprosto downgradeala (da greš eno verzijo nazaj)

    Kolikor berem http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1719100 je možno da ti miška dela probleme (oz. touchpad - čeprav naj bi ta bug bil popravljen)

    Torej če imaš usb miško..za "foro" jo izštekaj ter zalaufaj ubuntu ter poglej če je kaj bolše..če ni potem ti ne preostane nič drugega kot da vzameš LiveCD ter skopiraš pomembne stvari na ključek ter ponovno namestiš 10.10 :)
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    Ce pritisnes CTRL-ALT-F1 ali pa CTRL-ALT-F2, se pokaze tekstovni login prompt?

    Ce se, potem se prijavis s svojim uporabniskim imenom in se enkrat naredis update in upgrade:

    sudo apt-get update
    sudo apt-get upgrade
    sudo apt-get dist-upgrade
    sudo reboot

    in poizkusis znova.
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    Sicer pa se splaca vzeti LiveCD in sprobati, ce 11.04 sploh deluje. Povsem mozno, da so kaj pokvarili. :)
  • Hey

    Hvala ti za pomoč

    torej, sem probala tole naredit, ampak update ne naredi popolnoma, upgrade nič ne naredi, ostalo pa tudi ne. In potem se spet znajdem v isti zanki.

    Preden sem probala tole, sem enkrat uspela priti v OS in spremenila na classic mode login okna. Ker naj bi to pomagalo pri odpravljanju težavice, ko sem dala comp ponovno restartat pa sem se spet ujela v zanki, kjer je pisal drug fail, in sicer Load feedback graphic devices.

    Še kšna druga ideja

    LP
    BigWhale je dejal/-a:
    Ce pritisnes CTRL-ALT-F1 ali pa CTRL-ALT-F2, se pokaze tekstovni login prompt?

    Ce se, potem se prijavis s svojim uporabniskim imenom in se enkrat naredis update in upgrade:

    sudo apt-get update
    sudo apt-get upgrade
    sudo apt-get dist-upgrade
    sudo reboot

    in poizkusis znova.
  • Lahko napišeš kako grafično imaš?
  • probaj na novo namestit brez nadgradnje
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.