[rešeno] nadgradnje iz ubuntu 10.10 v 11.04 nikakor ne morem nadgradit

imam dva PC-ja in na obeh mi javi :

Ne morem izračunati nadgradnje

An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
E:Napaka. pkgProblemResolver::Napake pri razrešitvi, ki so jih morda povzročili zadržani paketi.

This can be caused by:
* Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
* Running the current pre-release version of Ubuntu
* Unofficial software packages not provided by Ubuntu

V nasprotnem primeru pošljite poročilo o hrošču paketa 'update-manager' in pripnite datoteke iz /var/log/dist-upgrade/.





kaj zdaj???
«1

Komentarji

  • daark018 Član Ubuntu.si
    Če ti na obeh to dela potem je mogoče krivo kaj s serverji :) Počakaj kak dan ;)
  • skopiraj kaj ti napiše v datoteki znotraj /var/log/dist-upgrade/
  • evo skopirano:

    /var/log/dist-upgrade/20110428-2014
    /var/log/dist-upgrade/20110428-2027
    /var/log/dist-upgrade/20110428-2042
    /var/log/dist-upgrade/apt.log
    /var/log/dist-upgrade/apt-clone_system_state.tar.gz
    /var/log/dist-upgrade/lspci.txt
    /var/log/dist-upgrade/main.log
    /var/log/dist-upgrade/term.log
  • Nekam prilepi vsebino /var/log/dist-upgrade/apt.log
  • strauski Član
    uredil/-a 29. April, 2011
    prilepil nekam in ničesar ne naredi , nadgradnja se ustavi in prekine tako kot prej



    R33D3M33R je dejal/-a:
    Nekam prilepi vsebino /var/log/dist-upgrade/apt.log
  • Narobe si razumel. Jaz bi rad videl vsebino datoteke, zato vsebino prilepi recimo na pastebin.com in nato sem napiši povezavo.
  • se opravičujem ,mi ni kapnilo

    evo povezave


    http://pastebin.com/fB6u0KLZ
  • A lahko namestiš metapaket ubuntu-desktop v trenutnem sistemu. Ali deluje?
  • v sinaptyc sem pogledal in je označeno z zeleno ,kaj je to in kako to deluje pa sploh ne vem kje to imam
  • Najhitrejši postopek je, če potegneš torrent ubuntu. Potem pa z programom unetbootin kopiraš na usb.
  • ne vem če bi glih jaz to znal ,ubuntu 11.04 že imam in ,če prav zastopim to nadgradiš ne da izbrišeš že obstoječe podatke programe itd. kar iz usb-ja,lahko malo več opišeš
  • Potegneš si unetbootin z neta in poženeš .bin fajl...zahteva root pravice....izbrereš ISO možnost in poiščeš image na računalniku in poiščeš usb. Klikneš OK in ti na USB ustvari za bootanje ubuntuja. Računalnik rebootaš in bootaš najprej USB (kakšen gumb (F11, F12) moraš pritisniti). Od tu te lepo vodi naprej ubuntu installer. Če ti je to z unetbootinu malce zmedeno, si posnami kar na CD sliko. Pri inštalaciji dobiš opcijo "Upgrade Ubuntu 10.10 to Ubuntu 11.04".
  • Tule ima en podobno težavo: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1735178

    Morda bi uredil /etc/apt/sources.list

    sudo gedit /etc/apt/sources.list


    in zamenjal maverick z natty. Nato pa izvedel

    sudo apt-get update
    sudo apt-get dist-upgrade
  • nadgradil sem z cd ubuntu 11.01, pa grafične kartice ne morem usposobit čeprav so gonilniki naloženi vendar mi napiše da niso v uporabi
  • strauski je dejal/-a:
    nadgradil sem z cd ubuntu 11.01, pa grafične kartice ne morem usposobit čeprav so gonilniki naloženi vendar mi napiše da niso v uporabi
    Enak problem imam tudi jaz. Gre pa za Nvidia grafično kartico.
  • Kako pa sta naložila gonilnike ter kdaj sta jih naložila?
  • Sistem - skrbništvo - dodatni gonilniki.
    Sicer pa so bili že naloženi od prej, ker sem delal samo upgrade.
  • lih zato ker so bili naloženi že prej je verjetno sedaj problem..ker prejšnji niso podpirali trenutnega Xserver-ja :)
    Po upgrejdu jih je pa potrebno ponovno naložit..
  • Sem naredil čisto novo namestitev s tem, da sem sedaj tudi HOME formatiral in takoj ko namestim priporočljive gonilnike za Nvidia grafo mi Ubuntu zašteka oz. me vrže v tekstovni način.
  • odinštaliral sem gonilnike in na novo naložil nazaj in ničesar ne spremeni,
    ne deluje v nobenem primeru
    CrazyLemon je dejal/-a:
    lih zato ker so bili naloženi že prej je verjetno sedaj problem..ker prejšnji niso podpirali trenutnega Xserver-ja :)
    Po upgrejdu jih je pa potrebno ponovno naložit..
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.