[11.04] problemi s skype-om (audio/video)

Živijo.

Inštaliral sem skype na ubuntu 11.04. pa se mi je pojavil problem.
Mikrofon ne deluje, video klic, pa nisem niti preizkusil, ker ni delal niti prej na 10.10.
Imam pa netbook asus 1005. A mogoče kdo ve kako lahko odpravim to težavo, ker kakih lastniških driverjev mi program ne najde a skype da samo opcijo po defoltu (pulse audio...) in nobeno drugo.

Komentarji

  • a ti drugače deluje mikrofon?
  • Pred novo inštalacijo je delal. S katerim programom ga lahko na hitro stestiram?
  • greš na možnosti zvoka ter pri dovodu imaš grafični prikaz ravni vhoda..če ti dela se premikajo črtice sem ter tja :)
  • Sem probal. Raven se mogoče premakne za eno črtico, ko imam na mikrofon in tudi ko imam na vhod.
    Kaj je dal odoved al kaj?
  • zaženi alsamixer v terminalu
    s puščicami ← → se premikajo dokler ne najdeš "mic" ter spremeni glasnost z ↓ ↑
  • al bi moral kaj slišat, ker sem dal mic. do konca in se nič ne sliši.
  • kaj boš slišal če nič nisi snemal še :D
    zdej odpri snemalnik zvoka (če ga nimaš pojdi v programsko središče ter ga namesti) in pritisneš snemaj in zapoješ eno domačo :)
    nato ustaviš z CTRL X ter predvajaš in se prepričaš a dela mikrofon al ne
  • Mikrofon dela. A ti ali kdo drug ve kaj bi moral poštelat v skyp-u?
  • Berny28 je dejal/-a:
    Mikrofon dela. A ti ali kdo drug ve kaj bi moral poštelat v skyp-u?

    tm maš nekje opcijo da ti ne uravnava skype glasnosti ampak sam. Probaj še to. Na žalost ti trenutno ne morem natančno povedat ker nimam računalnika
  • Ma kje, ker meni da samo opcije, ki jih ne morem spreminjat.
  • Poglej tole https://help.ubuntu.com/community/SkypeTroubleshooting odstavek: Skype Audio Device.. mogoče bo kaj pomagalo..čeprav dvomim :)
  • Ni pomagalo.
  • A mi zna kdo pomagat, da vzpostavim delovanje skyp-a. Ker tudi zatem, ko sem naložil pulse audio ni nič bolje.
  • Prosim naj mi kdo pomaga vzpostaviti ta mikrofon ker jaz ne vem več kaj naj še poskusim.
  • Namesti program pavucontrol. Tukaj lahko nastaviš marsikaj in tudi spremljaš glasnosti vhodov/izhodov programov.
  • Sem ga že pa mi ne pomaga.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.