"štekanje" .mkv datotek BluRay

Torej uporabljam Ubuntu 10.4. Med gledanjem filma v VLC oz. kateremkoli predvajalniku s končnico .mkv (velikost 12Gb) mi zmrzuje slika. Računalnik ni špica mislim pa da je sposoben predvajat te fillme. Ima mogoče še kdo drug te probleme in jih je uspešno odpravil?
Računalnik
AMD 4000 dual core
2,5Gb rama
GeForce 7300 512Mb

Komentarji

  • probaj s čim drugim kot pa vlc, totem ali kaj podobnega. Ker vlc ma tiste kodeke že v sebi ki niso ravno blesteči, je res da predvajajo takorekoč vse ampak poskusi raje z totemom ali mplayerjem.
  • Ne vem poiskusil sem praktično oba in je enako na prvem kot na drugem in enak rezultat. Prav zanimivo je da ko je slika manj zahtevna kot naprimer kakšen tunel ali kaj podobne teče gladko ko pa je več barv in se slika premika hitro pa začne zmrzovat oz. je popačena. Ima še kdo težave? ali vsem predvaja brez problemov?
  • Si probal nastavit XvMC kot video output ? Gnome-mplayer/Smplayer ima to opcijo pod preferences (nastavitve), za VLC pa nevem točno kako/kje se nastavi. Kot vem pa takšno pospeševanje deluje le z uradnimi driverji (tiste, ki jih dobis prek Hardware Drivers).
  • linux 10.10 naloži ,jaz na tem nimam problemov probaj še ti
  • a ni grafa mal švoh za kakšne strašne hd filme?
  • strauski Član
    uredil/-a 30. May, 2011
    ni švoh ,pri meni je delalo ko ura
    Niber je dejal/-a:
    a ni grafa mal švoh za kakšne strašne hd filme?
  • ma ne, men so sicer 720p HD filmi delal na 6600 GT 128 rama pa athlon 3200 XP 32 bit
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.