[rešeno] Swap

Na svojem računalniku hočem imeti Windows 7 in Ubuntu. Windows 7 sem naložil in lepo določil p<articije za oba sistema in podatke. Med inštalacijo Ubuntu pa sem naletel na težavo. Kako naj določim swap prostor?

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Naredi majhen razdelek velikosti ~ 2 GB in ga določi za swap
  • Jaz ga sploh nimam,...
  • Ko v instalaciji prideš do mesta, kjer te vpraša, kako namestiti Ubuntu, to je uporabi celoten disk ali poleg drugega sistema ali nekaj drugega izberi tisto zadnjo opcijo spodaj nekaj drugega. Potem ti pokaže vse particije in ročno doliči, kje boš imel " / ", kje " home " in kje "swap". Za " / " in " home " določi tudi naj ju priklopi in po potrebi tudi formatira.
  • Skratka sedaj sem tistih 150Gb, ki sem jih imel rezervirane za podatke spravil v nedodeljen prostor. Nisem imel namena domače mape dodajati na to particijo, ampak bi pač nanjo ročno kopiral. Prej ustvarjeno particijo namenjeno za Ubutnu sem spremenil v ext3 format in določil na /. Potem pa sem naredil 2Gb particijo formata ext3 in določil /swap. Ampak vseeno, ko se postavim na glavno partivijo in kliknem naprej napiše, da nisem določil swapa.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Za swap razdelek izberi datotečni sistem swap.
  • PZUFIC Član
    uredil/-a 13. August, 2011
    andrejZ je dejal/-a:
    Za swap razdelek izberi datotečni sistem swap.
    Nimam na voljo datotečnega sistema z nazivom swap.:(
  • Izbriši tisto 2GB ext3 particijo, ustvari novo in kot tip določi izmenjalni prostor. Ne formatiraj je v česarkoli drugega.

    https://help.ubuntu.com/community/SwapFaq
  • Najlepša hvala vsem, deluje.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.