Programski viri

Morda kdo ve, kje en nahaja meni programski viri (v Sistemu/skrbništvo ga namreč ne najdem (Kovačič, 2010) . Prav tako ne najdem konkretnih map kjer inštaliram kako windowsovo aplikacijo,, (ali pa tudi drugo) kamor potem ne morem kopirat ostalih stvari. Kje v datotečnem sistemu se nahajajo Programi (datoteke inštalirane v sklopu wine) meni najdem samo na pultu namizja (Programi, mesta, sistem) ne vem pa kje so mape teh programov.
Občasno imam imam težave z delovanjem miške na ubuntu (če kliknem desni gumb se obnaša kot levi) , potem ustavljanje aplikacij in programov, ne dela več noben klik, zato moram izklopiti računalnik. Naj navedem še pogosto preskakovanje vrstic in besed v tekstu sem in tja ter gor in dol!!? (ni vklopljen insert) pa težave v Kolour paintu ( ko skušam fotografijo povečati, jo ravno za toliko zmanjša!!??) Lep pozdrav in vnaprej hvala.

Komentarji

  • programi so na sistem -sinaptyc
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @Pazko: Programsko središče > Uredi > Programski viri
  • Hvala se sicer še ne znajdem, ampak bom že.
    andrejZ je dejal/-a:
    @Pazko: Programsko središče > Uredi > Programski viri
  • Napiši kateri ubuntu uporabljaš pa ti bomo napisali kje se kaj nahaja..ogromna razlika je med 10.10 in 11.04
  • pazko Član
    uredil/-a 6. September, 2011
    11.04 namizje gnome Classic Ubuntu.
    CrazyLemon je dejal/-a:
    Napiši kateri ubuntu uporabljaš pa ti bomo napisali kje se kaj nahaja..ogromna razlika je med 10.10 in 11.04
    UREJAJ JE FAJN FUNKCIJA - UPORABI JO , NE PA DA PIŠEŠ POST ZA POSTOM V RAZMIKU ENE MINUTE.
  • Nevem če rabiš glih v Classic mode it.

    Uraden help (https://help.ubuntu.com/11.04/ubuntu-help/addremove-sources.html) svetuje naslednje:

    1. Click on the Ubuntu Software Center icon in the Launcher, or search for Ubuntu Software Center in the search bar of the Dash.

    2. When the Software Center launches, click Edit> ▸ Software Sources

    3. You will be asked to enter your password. Once you have done that, switch to the Other Software tab.

    4. Click Add and enter the APT line for the repository. This should be available from the website of the repository, and should look similar to:
    deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick main

    5. Click Add Source then close the Software Sources window. Ubuntu Software Center will then check your software sources for new updates.
    Mislim da je dovolj razumljivo, če pa rabiš prevod pa povej.

    Lp,
    G
  • sej mu je andrej napisal 1. ter 2. točko :)
    Če to ni razumljivo pa..dejte mu screenshote :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.