vspostavitev povezave s T-2

Lep pozdrav!
Prosim, če mi kdo razloži, oz. poda pot do kakšnega linka, kako bi se povezal na internet.
Še podatki: Kubuntu 6.10, VDSL (T-2), modem od T-2 (nič dodatnh škatlic).
Hvala

Komentarji

  • Ali ni enako / podobno kot pri ADSL? Kako pa v Windows to narediš?
  • Pri T-2 samo vključiš kabel v mrežno kartico in zadeva bi morala delati.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm gotov je treba kšne DNSje vpisat

    Sistem > Administracija >Netwoking
  • Hm. Samo vtaknjen kabel ni dovolj. Kako vpišem DNS-je in kam?
  • KMeni --> Sistemske nastavitve (System Settings) --> Omrežne nastavitve (Network Settings) --> klikni na gumb Skrbniški način ... --> zavihek Sistem imen za domene.
  • aks Član
    uredil/-a 9. April, 2007
    Po moje bi te morale biti prave. Sicer pa je v Feistyju (ki izide čez 10 dni:)) že privzeto nameščen program Network Manager, ki pa dejansko omogoča, da samo kabel vklopiš v mrežno kartico in internet dela. Sicer ne vem, če je temu tako tudi v Kubuntuju, ampak mislim, da bi moralo biti.

    edit: Sicer pa tudi sam uporabljam T-2 in niti v Windows, niti v Ubuntuju mi ni bilo treba vpisovati DNS-jev. Ampak za Ubuntu nisem 100%, ker že kar dolgo uporabljam Network Manager in mogoče je to razlog, da ni potrebno vpisati DNS-jev.
  • Ja, pri T-2 ni treba nic vpisovat. Nastiman majo kar DHCP streznik.

    Tko da ce ti kej ne dela.. hm.. je cudno. Lahko "rečes" tvoji kartici naj od DHCP streznika na novo zahteva vse nastavitve.

    odpres terminal:
    peterm@pcpostar:~$ sudo dhclient

    Izpisat ti mora nekaj podobnega:
    peterm@pcpostar:~$ sudo dhclient
    Internet Systems Consortium DHCP Client V3.0.4
    Copyright 2004-2006 Internet Systems Consortium.
    All rights reserved.
    For info, please visit http://www.isc.org/sw/dhcp/

    Listening on LPF/eth1/00:18:de:8c:8d:6a
    Sending on LPF/eth1/00:18:de:8c:8d:6a
    Listening on LPF/eth0/00:17:08:41:25:4e
    Sending on LPF/eth0/00:17:08:41:25:4e
    Sending on Socket/fallback
    DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 6
    DHCPOFFER from 192.168.1.1
    DHCPREQUEST on eth0 to 255.255.255.255 port 67
    DHCPACK from 192.168.1.1
    bound to 192.168.1.3 -- renewal in 253019 seconds.
  • No bom poskusil še tole. Vpisovanje DNS-jev žal ni obrodilo sadov. V Windowsih dela brez kakršnihkoli nastavitev, v Linuxu pa ne :(
  • Sem zrihtal. Na matični plošči imam 2 mrežni kartici. Kabel sem prestavil v drug konektor in začuda deluje brez problemov. Hvala za trud.
  • zeditiraj /etc/resolv.conf in napiši notri:
    nameserver 84.255.209.77
    nameserver 84.255.210.77
  • V kubuntuju dela T-2 brez kakšnih problemov. Če ima modem vzpostavljeno povezavo preden se kubuntu zažene, ga pri zagonu sam vzpostavi in dela kot mora. Če pa si modem vklopil pozneje, pa preprosto v system settings/network settings/network connections klikni enable interface... in to je to.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.