Problemi s internetov v Ubuntu-ju

Pred kratkim sem prešel na T-2 optiko, imam dinamičen IP (10/10 Mb). V Windowsih nimam problemov, v Ubuntuju/Kubuntuju pa se mi ne uspe povezati. Igral sem se malo z nastavitvami in s nekaterimi predlogi v forumih, a nisem našel rešitve. Prej sem bil preko kabla na Amisu, pa teh težav ni bilo.

Prosim za pomoč!

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    DNSje morš pravilno nastavit.
  • uros,

    Tudi meni ni takoj po instalaciji delalo omrežje, oziroma T-2.

    V datoteko : /etc/network/interfaces
    sem vpisal naslednje:
    ----
    auto eth0
    iface eth0 inet dhcp
    ------

    In mi je takoj začelo delat. NO to deluje če imaš samo eno ethernet kartico (eth0).
  • Hvala za trud. Sem poskusil z predlogi pa še vedno ne dela! Oglejte si te nastavitve:

    Network Settings:

    Connection
    Wired connection
    Address: dhcp

    eth0 Properties
    Connection Settings
    Configuration: Automatic configuration (DHCP)

    General
    Host Settings
    Host name: t-2
    Domain name: net

    DNS
    DNS Servers
    84.255.209.77
    84.255.210.77

    Search Domains
    (prazno)

    Hosts
    127.0.0.1 localhost
    127.0.1.1 uros-desktop
    in še par drugih



    Če kdo najde kaj bi bilo pametno spremeniti. Ja imam le eno ethernet kartico (eth0).
  • Kaj nihče ne najde rešitve? Očitno sem naletel na primer, ko Windowsi prekašajo Linux. V Win sem samo kabel vtaknil v omrežno kartico pa je delovalo! V Ubuntuju pa se matram in nastavljam, pa nič!

    LP

    Uroš
  • christooss Član Ubuntu.si
    Šele čez en teden bom mel optiko cko, da boš moral do takrat počakat.
  • Klikni na network manager applet (tisti črni mali ekran desno zgoraj), manual configuration, označi tvojo povezavo, klikni lastnosti, obkljukaj "enable roaming mode).

    Poročaj, če dela...

    lp
  • Na šalost to ne prime. Na forumu T-2 http://t-2.stamcar.com pravijo, da ima Ubuntu NetworkManager bug pri dhcp dodeljevanju IP-ja.

    lp
  • Hmm potem pa poskusi z dhclient eth0 ...če maš priklopljeno kartico na eth0.
  • Čudno. Tudi sam sem na T-2, sicer ne na optiki (paket 1/1 na ETH0 kot pri tebi), pa zadeva špila kot je treba. Aja, preveri, če imaš kabel v pravi luknji od modema (LAN1 pri meni, ima pa štiri). Nikoli se ne ve. Se zgodilo tudi meni press... :-)
  • christooss ti je uspelo na t-2-jevi optiki povezat? Če imaš kakšno rešitev, prosim za pomoč.
  • ali lahko pingas 84.255.209.77 ?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Uros. Je ja. Uspelo BP
  • uros Član
    uredil/-a 23. December, 2007
    christooss, mi prosim lahko poveš kako, kakšne nastavitve si uporabil?
  • uros je dejal/-a:
    Na šalost to ne prime. Na forumu T-2 http://t-2.stamcar.com pravijo, da ima Ubuntu NetworkManager bug pri dhcp dodeljevanju IP-ja.

    lp
    je tak problem ročno dodelit IP?
  • Nimam statičnega!
  • kak bug ?
  • christooss je dejal/-a:
    Uros. Je ja. Uspelo BP
    christooss hvala za pomoč.
  • No pa sem brez pomoči odpravil težavo! Morala je biti nakaka v Ubuntu 7.10, saj mi v 8.04 sam nastavi dostop tako v Live-CD, kot pri namestitvi v Ubuntuju in Kubuntuju!
  • Men v kubuntu vse dela brez težav. 7.10 verzija, T-2 (telefonska linija). Vedno se sam poveže, če modem vklopim preden prižgem računalnik.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.