5.1 zvok, slusalke?

Pozdravljeni.

Ze par dni se matram okoli nastavitev za 5.1 surround in preklop iz intergriranih zvocnikov na slusalke. Mogoce (ocitno) sem napacno uporabljal google, samo sem ze brez idej.

Sicer imam prenosnik acer 6930G, ce je slucajno kaj pomembno tudi to. Pri vpisu aplay -l mi izpise:
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: Intel [HDA Intel], device 0: ALC888 Analog [ALC888 Analog]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0

Se pravi imam ALC888 Analog driver (3x jack - crni, rdec, moder). Zvocniki so ze priklopljeni, kot bi morali biti (zvocni sistem Genius SW-HF 5.1 5005), ker je sprobano na windowsih masini in deluje. Zdej pa verjetno pride na vrsto kako rocno vpisovanje in tukaj bi resno rabil vaso pomoc...


Lp,
Denis

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    poskus tole:

    odpri datotako /etc/pulse/daemon.conf in poišči vrstico ki ima
    ; default-sample-channels = 2
    Vrstico popravi tako, da bo v njej napisano:
    default-sample-channels = 5
    shrani in restartaj
  • Sprobal, vendar ni efekta. Ko priklopim vse 3 jack-e, intergrirani zvocniki se vedno delajo. Sicer sem v tem trenutku nasel in dejansko deluje, ko priklopis slusalke, zvocniki ugasnejo:
    For those interested, I managed to make the headphone output work by adding the following line in /etc/modprobe.d/alsa-base :

    options snd-hda-intel model=auto
    No zdej mi ostaneta se 2 jacka za aktivirati. Eden od njiju je mikrofon (tu se priklopi center/sub-woofer) in zadnji jack kanal, kjer pridejo zadnji surround zvocniki
  • Zadnji test, ki sem ga se opravil je test sumenja.
    $ speaker-test -Dplughw:0,0 -c6

    speaker-test 1.0.17

    Playback device is plughw:0,0
    Stream parameters are 48000Hz, S16_LE, 6 channels
    Using 16 octaves of pink noise
    Rate set to 48000Hz (requested 48000Hz)
    Buffer size range from 64 to 16384
    Period size range from 32 to 8192
    Using max buffer size 16384
    Periods = 4
    was set period_size = 4096
    was set buffer_size = 16384
    0 - Front Left
    4 - Center
    1 - Front Right
    3 - Rear Right
    2 - Rear Left
    5 - LFE
    Delajo samo 0 in 1, kar pomeni front left/right. LFE predvidevam da naj bi bil sub-woofer?
  • Cube Član Ubuntu.si
    LFE-Low Frequency Effects ... verjetno bo to sub ja....

    lp,cube
  • No evo, nism tocno vedu, kaj je ta kratica, hehe. Vglavnem, se vedno sem nekako bolj suh pri delovanju 5.1 sistema :D. Sem probal instalirati se zadnji alsa 1.0.19 driver in mi je vse skupaj crknilo hehe. Sam ni problema, ker dejansko ne delam se nic posebnega na linuxu, razen to da se ucim dela z GIMPom in surfanja na netu. Tako da ni problema, ce je kdaj treba novo instalacijo. Normalno, ko se naucim celotnega dela, verjetno to ne bo potrebno vec :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.