beryl

če hočem namestiti beryl kaj vse moram imeti namesceno grafične drivere za nvidio imam kaj pa zdaj?
«1

Komentarji

  • Screamboy Član Ubuntu.si
    XGL Absent, checking for NVIDIA
    Nvidia Present
    Relaunching beryl with __GL_YIELD="NOTHING"
    XGL Absent, checking for NVIDIA
    Nvidia Present
    Segmentation fault


    tezave je da mi glx in vse deluje pravilno samo ta berly noce delat al kaj je že

    ve kdo pomagat
  • Ja sj ti piše XGLa nimaš ko se ti beryl požene.

    Drgač je pa men isto napisal, ker zgleda ko sem presedlal na iz Dapperja na Edya update ni bil popoln, ko sem ga pa izvedel še enkat mi je pa pobral taprave pakete za beryl...
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    enako z dapperja na edgy presaltal z updajti

    kaj si naredil kaj si upgrajdo oz kaj si naredil? pliss help xgl dela pravilno
  • Probi še enkat pognat upgrejde za prehod na Edgy.K men je ko sem dodal rezpozitorije za beryl javl, da upgrejd ni bil popoln in mi je šele potem delal.
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    hm
    ok bom poskusil sam nevem če je v tem težava ker je men namestil vse
  • Imam problem namestiti 3d desktop. Uporabljam Ubuntu 6.10. ATI 9600. Direct rendering mi pise YES.

    sel sem po tem postopku http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy#How_to_install_Xgl.2FBeryl_.28ATI.29

    zadnjo codo add dodam v okno session(dodam beryl in emerald)

    po rebootu, vtipkam geslo, se pojavi sivkast zaslon(podobno neki mrezi), potem pridem na svoj desktop. Ikonce so se spremenile. Sistem je malo pocasnejsi. Probam ce dela xgl kocka in ostali efekti. Nic se ne zgodi. odprem katerikoli program mi zamrzne, premikam lahko samo se misko. Resetiram...

    Kaj naj naredim???
  • Jst sm sel po tem postopmu z mojim R9600XT in je delal brez problemov.
    http://forum.beryl-project.org/topic-4863-howto-xgl-and-beryl-how-for-gnome
  • DuckAndCover Član
    uredil/-a 23. November, 2006
    ammm sm probal po tvojem... po prvem koraku...

    reboot, nek siv ekran, potem se prikaze namizje, sistem je spet pocasen!!! programi se pocasno odzivajo... IN Kje so zdej ti efekti??? Sem probal alt+ctl+levgumb namiski, itd.... ni efektov??

    Kaj je narobe...pa zdej mi je sistem pocasen, kako dobim spet nazaj normalno nastavitev ali moram spet dat nove ubuntuje... mislim za znort, ze 3 dni jih dajem gor pa dol...
  • christooss Član Ubuntu.si
    samo gdm-conf spremeni nazaj v prešnje stanje
  • Kako pocasno odzivajo? Ko jih zazenes rabjo dolg, da se zazenejo (resitev zato je ze bla napisana na forumih, mal poisc)? Sicer pa ta clanek ki je tu v wikiju deluje cist lepo, brez kakrsnih kol problemov.

    Drgac pa se lahko zadeve resis tako, da ne zalaufas beryl-managerja in emeralda, in uporabljas navaden xorg (ce si slucajno xgl namestil).
  • vidim, eno ikonco ob uri, rdece barve, beryl manager

    neke nastavitve so oznacene... pogledam za primer cube, alt ctrl leva gub oznaceno... sam zakaj mi to zdej ne dela! oz ali moram se kaj narditi?
  • pocasno odzivajo tako da recimo ko vlecem okno mi leze ko polz iz enga konca na drugi... ko preklapljam med programi ponovno cakam da se prvi zapre drugi pa odpre...full cajta! zlooo pocasen je ratal...

    (Sem pa dal recimo pred dnevi Live CD od ene druge distribucije k je mela XGL gor pa je laufal super fast... se bolj hitro kot Ubuntu Gnome.)
  • ko dam Select window manager: 1) Beryl 2) Metacity Oznacim Beryl, mi vse zamrzne, premikam lahko samo misko, tko da spet izklopim to funkcijo... okn ne morem premikat ali odpret kak drug program...

    Ocitno mi Beryl sploh noce zagnat ??'
  • Ocitno. Jst bom napisu se en clnek o berylu in XGL, lahko pocakas in potem po temu probas.
  • jah ok, jst pa grem nazaj linuxe dat gor again :) k zdej mam ze pomoje vse pomesan k sm to sprobaval 100x

    pa dobr bi blo ce bi napisal se za driverje(ATI) kako ustimat pred XGlom
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja sej ni treba da daš še enkrat UBuntu gor sj sm napisu samo kaj morš naredit

    O ATI driverjih maš nekaj napisan v članku Beryl na Edgyju
  • Moj problem je sledeč Beryl je delal ok dokler mu nisem nastavil naj uporablja xgl namesto auto, in ponovno zagnal ko se naloži se pojavi samo še belo okno tako da ne morem popolnoma nič, mi lahko kdo pove kako naj ga izklopim imam ga namreč v seji da se zažene ob zagonu.
  • Boone Član
    uredil/-a 25. November, 2006
    Ce si uporablu nas vodic, potem ti je tam pisalo, da nared backup gdm.conf-custom tko da upam, da si ga. Prides do konzole, kar lahko nardis tko, da v grubu izberes failsafe varijanto, se prijavs v sistem in nardis tole:
    sudo rm /etc/gdm/gdm.conf-custom
    sudo cp /etc/gdm/gdm.conf-custom.backup /etc/gdt/gdm.conf-custom
    sudo /etc/init.d/gdm start (ce ti slucajno rece, da gdm ze laufa, potem das namesto start, restart)

    Mimogrede, ce mas ATi grafo, bi blo treba un clank mal popravt, samo zato bi jst nekoga prosu, da mi pomaga testirat, ker jst ne morm, ker mam nvidio
  • NVIDIA.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.