Slike vaših 3D namizij

123468

Komentarji

  • uredil/-a 24. February, 2009
    In še malo heca: KDE, ki zgleda (skoraj tako kot) kot gnome

    image

    Za vse tiste, ki ne vidijo takojšne podobnosti tu je referenčna slika po kateri sem naredu to:
    ubuntu Interpid Ibex (iz Wikipedije)
  • Hvala Help im a rock za hitr odgovor v ccsm sem zrihtal kot si rekel kar pa se tiče desnega klika na desktop pa sploh nimam opcije "configer desktop" ampak samo "change deskotop bacground" tko da tele opracije ne morem ali bolje ne znam izvest >>>>>>First, right-click on your desktop and select Configure Desktop > Multiple Desktops and set Number of Desktops to 1.Sicer pa mam v ccsm pod general-> desctop size-> number of desktops ->nastavljeno na 1 tko da mislim da je to to samo pri meni se še vedno nič ne zgodi !??'
  • Raptor je dejal/-a:
    Hvala Help im a rock za hitr odgovor v ccsm sem zrihtal kot si rekel kar pa se tiče desnega klika na desktop pa sploh nimam opcije "configer desktop" ampak samo "change deskotop bacground" tko da tele opracije ne morem ali bolje ne znam izvest >>>>>>First, right-click on your desktop and select Configure Desktop > Multiple Desktops and set Number of Desktops to 1.Sicer pa mam v ccsm pod general-> desctop size-> number of desktops ->nastavljeno na 1 tko da mislim da je to to samo pri meni se še vedno nič ne zgodi !??'
    Sori pozabu, da maš Gnome ne pa KDE (KDE je znan po uporabi desnega klika)...
    Kaj ti nradi ko menjaš namizja?
    Če ti samo obrne na drugo stran torej, da maš namest kocke ravnino je problem, da moraš v nastavitvah za namizja naštimat namizja na 1 namizje...
    Če ne veš kako dobit kocko, nazadnje ko sem uporablju compiz je bla ta kombinacija ctrl+alt+ levi klik na namizje in pol si držu dolker nisi hotu nazaj na namizje...
    Se pa najbrž da kje naštimat, da se tud za prehode med namizjem uporab kocko...
    Kot se spomnm je to blo možn...
    (V Kwinu je sam tebe zanima compiz :D)
    Če pa še vedno ne dela pa počaki, da še kdo, ki se mal bolj spozna na compiz odgovori na tvoje probleme...
    jest se sploh ne spomnem kdaj sem ga nazadnje uporablju :D
  • Jap tole deluje ctrl+alt+ levi klik lohk vrtim kocko kolker jo hočm sam k spustim se povrne v "ravnino" ne ostane v 3d če me razumeš
  • uredil/-a 24. February, 2009
    Raptor je dejal/-a:
    Jap tole deluje ctrl+alt+ levi klik lohk vrtim kocko kolker jo hočm sam k spustim se povrne v "ravnino" ne ostane v 3d če me razumeš
    sej to je normalno obnašanje kocke...
    Ne vem, če je možnost, da bi ti skoz kocko kazal niti se mi ne zdi uporabno...
    Vse slike ki prikazujejo kocko so ble narjene med tem ko se prtisne control+alt+levi klik nihče nima kocke skoz vidne...
    Torej ti deluje vredu...
    probi še poiskat, da maš aktivne meje in da se za prehod uporab kocko...
    Aktivne meje so men najboljša stvar kar jih je... Ker lepo povežejo vsa namizja v eno...
    Ko se z miško približaš robu se premakne na naslednje namizje... Zlo uporabno če rabš velik več namizij....
    Zdej ne vem a je to blo vedno del KDE al je tud ta isti efekt možen v Compizu, sam najbrž, da je...

    Plus saj jest sem se naveliču kocke dost hitr predvsem kot prehod na namizjih, ker če maš aktivne meje res nočeš zgubljat časa z glednjem kocke..
    zato sem spremenu v drsenje...
    Če nimš teh možnosti ne skrbet... Ker to jaz za Kwin govorim in ne za Compiz...
    Sam se mi zdi, da ma vse to tud Compiz...

    Tko, da veliko veselja z kocko (pa na tvojem mestu bi res se še na kakem mednarodnem forumu pozanimu, če je ikozaeder možen... Na žalost v Kwinu ni)
  • Hvala za pomoč Help im a rock veliko si mi pomagal. Jest sem pa mislu da majo take desktope skoz.Uglavnem zdej odkrivam tale linux svet naveličan windowsow in sem prijetno presenečen.Tole mi je ratal ušeč heheh.Ziher bom še kej rabu pa se pol s5 s kakšnim noob vprašanjem oglasm.
  • Raptor je dejal/-a:
    Hvala za pomoč Help im a rock veliko si mi pomagal. Jest sem pa mislu da majo take desktope skoz.Uglavnem zdej odkrivam tale linux svet naveličan windowsow in sem prijetno presenečen.Tole mi je ratal ušeč heheh.Ziher bom še kej rabu pa se pol s5 s kakšnim noob vprašanjem oglasm.
    Pa pošl še kako sliko namizja, da navš sam spraševal :D
  • še moje namizje:
    image
    image
    image
    image
  • Help im a Rock je dejal/-a:
    [quote=Raptor]Hvala za pomoč Help im a rock veliko si mi pomagal. Jest sem pa mislu da majo take desktope skoz.Uglavnem zdej odkrivam tale linux svet naveličan windowsow in sem prijetno presenečen.Tole mi je ratal ušeč heheh.Ziher bom še kej rabu pa se pol s5 s kakšnim noob vprašanjem oglasm.
    Pa pošl še kako sliko namizja, da navš sam spraševal :D[/quote]
    Sej bi k bi znal sliko kle gor spravt heheh.
    mam pa en problem help im a rock vem da je off topic sam ti mi boš pomoje znal pomagat.v ofisih pa zdej tut v amaroku in v valknutu mi tam k maš menije file view edit in temu podobno k odprem ta zavihek tam not ni besedila samo praznina če pa grem z miško čez tisto se pa za trenutek pojavi besedilo pa prec zgine ful čudn . kakšna ideja
  • Raptor je dejal/-a:
    [quote=Help im a Rock][quote=Raptor]Hvala za pomoč Help im a rock veliko si mi pomagal. Jest sem pa mislu da majo take desktope skoz.Uglavnem zdej odkrivam tale linux svet naveličan windowsow in sem prijetno presenečen.Tole mi je ratal ušeč heheh.Ziher bom še kej rabu pa se pol s5 s kakšnim noob vprašanjem oglasm.
    Pa pošl še kako sliko namizja, da navš sam spraševal :D[/quote]
    Sej bi k bi znal sliko kle gor spravt heheh.
    mam pa en problem help im a rock vem da je off topic sam ti mi boš pomoje znal pomagat.v ofisih pa zdej tut v amaroku in v valknutu mi tam k maš menije file view edit in temu podobno k odprem ta zavihek tam not ni besedila samo praznina če pa grem z miško čez tisto se pa za trenutek pojavi besedilo pa prec zgine ful čudn . kakšna ideja[/quote]
    sliko se najlažje sprav gor z Imageshack.

    Se deloma spomnem te težave, ker se mi zdi, da sem jo imel...
    Sam ne vem a sem jo kdaj popolnoma rešu oz. kako sem jo. Se mi zdi, da je Compiz kriv zato...
    Najprej probi spremenit barvno temo, če pa to nav delal pa poišč v Compizu kake nastavitve glede izgleda, ker vem, da so sam se ne spomnem kako se imenuje nastavitvi mogoče pod system settings color al pa kej tazga... Pač zid se mi, da je neki najbrž v Compizu narobe glede kake barve "widgetov" so moraš mal pogledat (iz glave ti nemorem povedat, Cmpiza pa tud ne bom namešču zarad tega :D)
  • Ma sem probal z tem image imagashack-om pa ne vem kako kle gor sliko spravt ,lohk sam link prlepm.
    Moj namizje za zdej: http://img89.imageshack.us/img89/9126/mojdesktop.jpg Iščem še načine kako temo v "MAC OS look " sprement pa kako zamenaš ikone. Se učim počas.
  • @raptor
    kako nastimas une ikone na dnuu?? da so tko posebi k zesce zgleda:P
  • tonikrisper je dejal/-a:
    @raptor
    kako nastimas une ikone na dnuu?? da so tko posebi k zesce zgleda:P
    Ja naložit si moraš awn manager pol pa u tem programu rihtaš da so ikone na dnu, velikost ikon, izgled ikon itd...
  • To so pa slike mojega namizja ;)

    image

    image

    image

    Lp
  • Prva je kr všečna toaletni papir :) ..druga je že mal kičasta :)
  • Ona ta druga so Widgeti. Nastaviš pa stisneš F9. Podobno ko Dashboard pri Mac-u... Samo da bolše ker seveda govorimo o Ubuntuju ;)

    Lp
  • No mal sva offtopic..ampak še mal bova :P..dej mi sam povej kateri Widgeti so to? od googlea?
  • Programu se reče Screenlets Daemon. Že takoj po inštalaciji jih maš polno, pa še zraven inštalirat se jih da :cool:. Pol je pa treba omogočit Widget Layer v CCSM-u, in v Screenlets Daemon-u kliknit options→ pa odkljukat "widget", vse ostalo pa pustit prazno.
    Ko se navadiš uporabljat je zelo fajn in uporabna stvar ;).

    Pa oprosti če sem ti z tem odvel vso zabavo pri inštalaciji :P pač sem navajen pomagat.

    Lp
  • andrejus Član
    uredil/-a 9. February, 2010
    No pa še jaz da dam slike namizja. Moram reč da eni tukaj imate res lepo namizje. Tudi jaz se bom malce potrudil in ko bom namestil U10.04 LTS si bom nafrfulil namizje do konca. He he.

    image

    image
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.