Brezzicno omrezje

V kratkem mam namen na svojo mrezo brezzicno prkljuct se par racunalnikov. Hardwarea nimam se nobenega, tko da sprejemam predloge, rabm pa sledece stvari:
-PCMCIA/USB wireless kartico
-PCI wireless kartico
-router :)

Vse stvari naj bi mele neko normalno razmirje cena/kvaliteta (odpadejo kake cheap stvari iz hoferja al kej podobnega, prov tko odpadejo razni routerji za 500€...), kartici naj bi brez problemov delali na linuxu, router pa mora met enkripcijo in naj nebo neka pickasta zadeva, ko se sesuje, ko torrente pozenem :S.

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    predlagam intel wireless kartico. Baje delajo BP na Ubuntuju

    Router pa obvezno Linksys WrtXXX pol pa gor flikneš dd-wrt in dobiš 600€ vreden router (takle router pa stane cca 100€) ga vsekakor priporočam
  • Router sem najdu tale: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_581_512041_Linksys_Wireless_WRT54GL_Router
    Z mreznimi pa nimam take srece :/ More pa ena obvezno bit PCMCIA za prenosnika.
  • androxxl Član
    uredil/-a 6. February, 2007
    Za prenosnika pa ti predlagam Asus WL-107g (to imam sam) sedaj pa sem opazil da imajo tudi verzijo z antenco Asus WL-107G
    dela odlično ni se treba nič mučit z driwerji samo vstekas in jo samo najde in deluje brez problemov jo mam sam (WL-107g).
    Drugače pa sem si sedaj nabavu notranjo na mini pci ki tudi deluje brez da bi moral driverje kje iskat pa se mucit Intel PRO/Wireless 2915ABG
    Ruter mam pa tudi Linksys wrt 54gl in flashan tako da ma gor dd-wrt in deluje odlično
    Sicer deluje tudi z originalnim softverom samo je ta dd-wrt spica :)
  • Dve stvari mam ze izbrani, zdej mi sam se kartica za PC manjka :cool:
    Obema hvala za nasvete.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.