Urejanje Wiki

Zdi se mi, da bi bilo potrebno Wiki strani konkretno preurediti...S tem mislim na zaporedje tem in dodajanje informacije za katere ubuntu različice je "postopek" pravi. Nekako se mi ne zdi več primerna tista tema kako nastaviti Open Office 2.1 med temo ."Namestitev in nastavitev Ubuntu sistema". ..fajn bi jo blo spravit v arhiv pod pravo različico za katero je to prišlo prav. Poleg tega bi blo potrebno informacije, ki jih ljudje na WIki strani pričakujejo dat na prvo stran torej kako kaj naredit...nardim jz čistko ali se bo kdo drug spravu na delo ??
«134

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Hm tisti seznam ubuntu distribucij je malo čuden, bom dal linke do downloadov namesto prazne wiki strani. Potem je še oddelek članki in vodiči in še znotraj še en link z istim imenom.

    Predlog:

    Članki in vodiči

    Stabilna različica:
    Nestabilna različica:

    Derivati:
    kuuntu,
    edubuntu,...
  • Pogrešam iskalno vrstico-npr. če iščem progr.compiz moram iskati vsako posebaj-da bi samo vpisal kar iščeš.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Mislim da je vsak upravičen spreminjati obliko, slog strani (izboljšati) medtem ko pa naj vsebina ostane enaka. Bom še malo uredil tam seznam pri člankih.
  • Ne vem sej to je moja osebna ideja da bi se članke dalo na prvo stran Wikija torej ko klikneš na Wiki naj bi se pokazali članki ki so za začetnika krvavo potrebni. To je glavno kar bi spremenil. V smislu začetnik mora takoj dobit informacije kako začet. Super bi blo da bi se par ljudi spravlo na en članek v smislu nove instalacije 7.04 in bi ga dodelali do konca. Marsikaj je že napisano ampak vseeno se mi zdi da bi blo fajn še kej dodelat. Ok ne bom več težil s tem ...
  • Napsy mislim da je tvoj predlog drugače kar dobr...
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 4. September, 2007
    Kdor ima kaj prostega časa lahko izpolnjuje seznam ukazov:

    http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=seznam_lupinskih_ukazov

    Mislim da bodo nekateri začetniki kar hvaležni.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Stran Članki:
    Če opazite napako v članku katerega avtor niste vi potem se oglasite na forumu in tam v predloge napišite
    kar vam ni všeč kar bi spremenili. Pod nobenim pogojem ne spreminjajte tutoriala če ga niste napisali sami.
    Ne vem kak smisel bi bilo potem delati wiki strani, če lahko tako ali tako članke spreminjajo samo avtorji. Se to res splača upoštevati? Nekateri članki so kar outdated in včasih je obvestilo avtorjem zamudno in bo tako ali tako odziv avtorja po vsej verjetnosti pozitiven. Pred nevšečnim spremam je pa tudi stran Zgodovina.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Brisano :)
  • hey sem že nekje napisal... da brište vse članke od edgya in starejše (samo dapperja ne ker je LTS!!) ker je za file šare setup menda če od Hoary Hedgehog - 5.04 , kar mi gre na živce ker v feistyu/gutsyu ni enako
    tko da stare popravt da bojo tr (takorečeno) kot briši-napiši_za_novo_verzijo in tiste ki niso za LTS in novo verzijo popucat
    :D :)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    sarih clankov jaz nebi brisu, ker vecono stvari je uporabno tudi v novih verzijah + se vidi nek arhiv za nazaj, da je ze takrat stala zadeva, kar se datoteke tice, raje objavi kaksen public link, verjento obstaja
  • Hm dodal kratek vodič za VI/VIM dodajte še vaše zelo uporabljane ukaze etc izkušnje, stvari ki so vam pomembne.
  • napsy Član Ubuntu.si
    a ga lahko prestaviš v rubriko "Aplikacije in njihova namestitev in nastavitev"
  • gregor Član
    uredil/-a 15. September, 2007
    Seveda ga bom prestavil sm malo zaril rubriko. Super tabelca :)
  • gregor Član
    uredil/-a 15. September, 2007
    Trenutno je v Wiki totalna štala po domače povedano. Članke bi bilo potrebno označevati, do katere verzije navodila še držijo. Označevali bi jih na primer z slikco. Spodaj sem se malo igral z Inkscapom :

    image

    Potrebno bi bilo prebrati vse članke in jim prilepiti slike še za ostale verzije. Kaj se vam zdi ??
  • Zelo zelo dobra ideja!!!!!!!

    I really like it!!!!
  • Samo predlagam drugačno barvo za drugo verzijo
  • napsy Član Ubuntu.si
    Super. Naredi še za ostale verzije.
  • Bo tudi drugačna barva :) Ni problema .....
  • gregor Član
    uredil/-a 16. September, 2007
    Slike narejene, če se kdo ne strinja z barvami povejte kaj naj spremenim.

    image
    image
    image
    image
    image
    image

    Drgače pa bo potrebno te slike nekako spravit na server. Poleg tega je cel kup slik, ki so sedaj na Wiki trenutno zunaj in jih bo potrebno počasi na server spravit da bodo lokalno za vsak slučaj.

    Tistmu k morm poslat SVG originale pa naj se javi na private da mu pošljem tole.


    PS: če hočete barvo spremenit mi pejstite sm kr RGBA cifre.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Mene ne moti ta barvna lestvica. Za uploadanje slik ima pa tako wiki svoj sistem in večina člankov mislim da uporablja slike iz wiki-ja. Mogoče bo še tukaj kak problem. Ker nekateri članki so spisani tako, da mogoče nekaj stvari dela povsod (kompitabilne nastavitve), nekatere so pa specifične za določene verzije.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.