MacBook Pro problem z vklopom

Zdravo
no danes se mi je kr na enkrat med normalnim delovanjem ugasnil mac in ko sem ga poskušal ponovno prižgati mi ni uspelo. Ekran je ostal črn, cdrom in disk sta sicer nekaj začela brneti in lučka je začela utripati (3x in nato prempor in spet 3x in premor in tako dalej), to je bilo to. Na applovi strani nisem našel nič o kakšnih error codih da bi vsaj vedel kaj utripanje pomeni. Poskusil sem razne metode na njihovi strani (apple gumb+ctrl+power ipd.) za restoranje nevem česa vsega in rezultat je zmeraj enak. Prvo lučka utripa konstantno nato pa tri krat in premor spet tri krat in premor. Zadeva pa je laufal tako MacOS kot Ubuntu prav lepo vsaj mesec dni.
Se komu morda sanja kaj bi lahko bilo, ker nevem ampak dokumentacije pametne o teh zadevah ne najdem skorj nič. :(

Hvala za pomoč in lep pozdrav

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Poiskusi ven vršt baterijo za kšno minuto ali dve. Da se sprazne popolnoma ram in podobne stvari.
  • Poskusil in na applovi strani piše odklopiš štrom daš ven baterijo in držiš gumb za vsaj 5 sec žal ni efekta. :(
    Še kašna idja?

    Hvala za pomoč in lahko noč
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm

    Žal moram rečt: Not an Ubuntu thing :)

    A je laptop še v garanciji? Ker sumim RAM
  • Sej to je to. Zamenjal sem BootCamp z rEFIt-om ampak je zadeva delala že kar nekaj časa in to povsem normalo. Sej parvim tako Ubuntu kot MacOS.
    Ja nekaj sem bral o ramu in javljanju napak, samo nevem čudno se mi zdi. Je pa nov, mesec in pol star. Nevem a je možno da je rEFIt česa kriv?
    Ubuntu pa tut najbrš nima kaj imeti s tem, da se piksna ne priže. Če bi bile pa težave bi se pa najbrš šele potem ko se zažene, je res?

    LP
  • christooss -> prav si sumil. Ram je bil tako da začasno letim s polovično močjo. :D

    Vseeno hvala za pomoč in lep pozdrav.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.