Ubuntu 5.10 breezy: slovenska tipkovnica

Verjetno se vam bo zgodilo, da boste po inštalaciji breezyja imeli nastavljeno angleško (US) tipkovnico, ki je nikakor ne boste mogli spremeniti v slovesko (SI). To lahko popravite z ukazom (Aplikacije --> Treminal)

$ setxkbmap -layout 'si,us' -model pc105

V primeru, da tega ne želite poÔ?? eti pri vsakem zagonu raÔ?? unalnika, ta ukaz vnesete v System --> Preferences --> Sessions, tabulator /startup commands/, /add/ in dodate ta ukaz.


-------------------------------------
Originally posted by alesko, at http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=75197&highlight=keyboard

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    ENako lahko storite tudi da uredite /etc/X11/xorg.conf datoteko in v njej najdete obmoÔ?? je kjer piše

    Section \"InputDevice\"
    Identifier \"Generic Keyboard\"
    Driver \"keyboard\"
    Option \"CoreKeyboard\"
    Option \"XkbRules\" \"xorg\"
    Option \"XkbModel\" \"pc104\"
    Option \"XkbLayout\" \"us\"
    EndSection

    In tam spremenite us na si. Lahko še spremenite pc104 na pc105 ampak nevem zakaj bi blo to dobro. Tele nastavitve se bodo poznale šele po ponovnem zagonu X-ev oz. ko boste v terminal vtipkali setxkbmap si
  • sej v Gnomu to nastimas nekje pod system! ne uporabljam gnome ampak vem da se da nastimat v nekem okencu!
  • christooss Član Ubuntu.si
    Dal se je zdj pa nkej zajebava cko da....
  • Eno vprašanje mam. Jst mam kubuntu tko da je verjetno mal drugač to sam me vseen zanima če kdo ve kje se najde to "System --> Preferences --> Sessions, tabulator /startup commands/" oziroma vsaj kej podobnega za izvajanje ukazov.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Nč drugač ni samo poglej moj prvi post v tej temi in bo delal.
  • Sm že naredu to pa ne pomaga. Po vsakem restartu morm v konzolo vpisat setxkbmap si drugače ne dela, v xorg.conf je pa pravilno vpisan na "si", pa zanima me tud zarad drugih stvari ta ukaz za startup (tv kartico naprimer).
  • Jest tud nisem mogel spremeniti v slovensko.
    Ko nastavljas layout mors na listi imeti oba layouta. Slovenskega in angleskega. Obkljukas slovenskega, ga pomaknes gor in stvar dela.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.