Forward porta na omrežen rač unalnik

Torej imam server ki teÔ?? e na Debian distribuciji, internet teÔ?? e preko tega serverja...

Na svojem raÔ?? unalniku bi rad pognal program Remote Admin, vendar pa se do njega, logiÔ?? no, dostopati ne da, saj moja kišta nima IP-ja 193 ... ampak ima notranji IP 192.168.xxx.xxx .

Kakšna bi zgledala pravila z iptablesi, da bi nek port 4xxx preusmeril na port 4xxx na mojem Workstationu.

Lp

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    stric google priporoca nekaj v tem stilu

    /sbin/iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 22 -j DNAT --to-destination $INT_IP
    /sbin/iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 2222 -j DNAT --to-destination $INT_IP
    /sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -p tcp --dport 22 -d $INT_IP -j SNAT --to-source $EXT_IP
    /sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -p tcp --dport 2222 -d $INT_IP -j SNAT --to-source $EXT_IP

    define $INT_IP - internal ip to forward to, and
    define $EXT_IP - external ip on your outbound interface.
  • ewo skripta:

    >>
    sbin/iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport xx99 -j DNAT --to-destination $INT_IP
    /sbin/iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport xx99 -j DNAT --to-destination $INT_IP
    /sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -p tcp --dport xx99 -d $INT_IP -j SNAT --to-source $EXT_IP
    /sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -p tcp --dport xx99 -d $INT_IP -j SNAT --to-source $EXT_IP

    define $INT_IP 192.168.168.103
    define $EXT_IP 193.77.xx.xx
    <<

    Ko zaženem mi javi vse tole

    >>
    debian:~# ./nat
    iptables v1.2.11: Unknown arg `--to-destination'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: Unknown arg `--to-destination'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    Bad argument `SNAT'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    Bad argument `SNAT'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    ./nat: line 6: define: command not found
    ./nat: line 7: define: command not found
    <<
  • bl4z Član Ubuntu.si
    to destination pa to source morjo bit ipji ... :P
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.