Urejanje PDF, spreminjanje in izvoz v OOo

Prosim za nasvet - imam PDF dokument, ki bi ga morala precej preurediti. Ali obstaja kak (zastonj) program, s katerim bi to lahko storila? Ali kak drug trik?

Seveda sem že poskusila "najenostavnejši" način (kopiranje celotnega teksta v Writer), vendar je težava v tem, da je besedilo v PDF-ju v okvirčkih v dveh stolpcih, kar pomeni, da skopirano besedilo postane neberljivo in neuporabno. (Konkretno bi morala vsak tak okvirček, po tri vrste po dva okvirčka so na strani, spraviti na svojo stran, potem pa še v predstavitev.)

Ideje, predlogi? Brskala sem že, pa nisem našla. Našla sem le en program, ki omogoča pretvarjanje .pdf v .doc, a je za Polkna... pa še plačljiv. Dvojna ovira :D

Hvala.

Komentarji

  • 1. Skopiraj najprej levi del stolpca in ga prilepi v dokument, potem pa še desnega.

    2. Ta je malo bolj kompliciran: Natisni PDF dokument, nato ga iz lista skeniraj z OCR prepoznavo in shrani besedilo v dokument

    3. KWord ima možnost uvažanja PDF dokumentov. Sem testiral (PDF z slikami, besedili in tabelami) in ne naredi 100% identično, ampak se program vsaj potrudi in imaš besedilo na voljo (v mojem primeru je bilo vse pomanjšano - pač povečaš ali/in pa skopiraš željeno besedilo in ga prilepiš v nov dokument).
  • khan in Cube, hvala obema.

    Kopiranje posameznih delov... ja, ampak ne pri tej količini in vseh stolpcih/kvadratkih/razdelkih. Hitreje bi pretipkala vse te strani ;) :D

    Tiskanje, skeniranje in potem urejanje besedila tudi ni ravno smiselno (zaradi obsega).

    Tale kWord pa zveni zanimivo. Hvala!

    (Hvalabogu sem besedilo, gre za neko zakonodajo, itak našla na spletu in zdaj samo urejam, lepim, režem... :D Ampak tole vedet pa vseeno prav pride ;))
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.