Kateri prenosnik uporabljate?

13

Komentarji

  • Lep pozdrav..

    Kupujem prenosnika, pa bi rad slišal kakšno strokovno mnenje kaj vzeti..kaj bi priporočali? Pa da bi finančno segal do nekje 900 €..
  • Cube Član Ubuntu.si
    predlagam enega iz serije HP 6830s
    skorda nemores zgresit in je mislim da komplet podprt na linuxu(intel chipset, ati grafika)

    nekaj takega:
    http://www.mimovrste.com/artikel/2750170022/prenosnik-hp-compaq-6830s-24ghz-ke977av
  • Msi Wind U90 naložen Ubuntu 9.04 Remix.
  • js pa mam HP ProBook 4710s. Je 17'' in dela Ubuntu 9.10 odlično.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    uredil/-a 27. January, 2010
    Pred 2 tednoma sem za punco kupil Dell Vostro A840 s prednaloženim ubuntu 8.04.
    Ker je 8.04 malce prestar, sem naložil 9.10. Tudi ta deluje odlično.

    Vsem zanesenjakom priporočam da kupujejo računalnike s prednaloženim linuxom iz dveh razlogov:

    a) zagotovljena boljša podpora strojne opreme
    b) če bo obstajalo dovoljšne poprvaševanje za linux računalnike bodo prodajalci linux na svojih policah obdržali in ga tudi razširili na večje število modelov.
  • Lenovo (IBM) ThinkPad T60. Zelo dobro podprt, vse dela bolj ali manj brez težav. V 9.04 je bil sicer problem tranzicijski gonilnik za Intel - je bila grafika res šepava. Ampak z 9.10 sem jim že odpustil to neposrečeno potezo. :)
  • Asus EEE 1005HA - multitouch pa mikrofon je bilo potrebno samo stwekat ostalo pa je delovalo ze ob namestitvi :)
    Zdaj pa zagotovo več ne grem na winse :)
  • netbook Samsung NP-N150
  • Asus aspire 5738ZG. Dela vse na Ubuntu 9.10 in 10.04.
  • HP 6830s - Desktop 10.04 daily build 6.4.2010.

    Vsa strojna oprema od wifi kartice do spletne kamere je podprta "out of the box". Lastniški gonilnik fglrx šepa pri povečevanju oken in omogočenem composite, ampak to je v vseh distribucijah enako in ni Linuxova težava.
  • toshiba Satellite a210 z Ubuntu 10.04 Beta2
    Trebo bo še porihtat driverje za grafično (ati radeon hd 2600), ker od ATIja ne delajo. Bluetooth ne dela (se mi še ni dalo zrihtat). MIkrofon do te razlučice ni funkcioniral, vendar sedaj dela :)
  • Compal IFL91 z ubuntu server 10.04 - star ko zemlja, razbit ekran, touchpad, tipkovnica, izgubil baterijo, itd. V bistvu ga uporabljam samo za domači file/print/torrent server.

    Asus eeePC 901 z ubuntu netbook remix 10.04 - ves hardware deluje out of the box, baterija zdrži ~pol ure do uro manj kot v 9.10.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Acer Aspire AS6530 - vse deluje v redu.

    Sicer imajo nekateri težave z vgrajenim wlan adapterjem pri modelih, ki uporabljajo enakega ampak jaz jih k sreči nimam.
  • HP 6715s - vse dela OK, problemi so bili le z driverji za wlan, ki sem jih nato ročno namestil (zdaj je ok).
  • Imam namen nabaviti ta prenosnik: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/prenosniki/do-17-zaslon/acer-prenosnik-as5741g-434g32m-lxpsz0c019-core-i5-226-4gb-320gb-dvd-rw-dl-156-linux_-_CX001345A9?tab=pod

    Piše, da je že prednameščen Linux, sicer ne vem kera distribucija, amapk sklepam, da bi na njem ubuntu tekel BP. Ima kdo kaj izkušenj kako je tu z Ubuntu-jem? Ali podpira hardware tega prenosnika?

    Hvala :)
  • Čist istega sem js priporočal sestri naj kupi (in ga je res kupla) tko da ti lahk povem da gor teče Linpus Linux :)
    Glede hardwarea po moje ne bi smel met večjih problemov :)
  • Jaz ti Acerja ravno ne bi priporočal, za tako ceno ali pa še ceneje se da dobiti veliko boljšega Lenovota (bivši IBM), na katerem ponavadi Ubuntu dela BP. Sicer si pa poglej spletno stran LinuxOnLaptops, kjer lahko vidiš katere distribucije priporočajo za katere modele laptopov. Poleg tega pa malo poguglaj da boš videl ali so kakšni večji problemi z Ubuntu na tem prenosniku. ;)
  • na mojem thinkpadu R61 ubuntu 8.04 je še nekaj zajebaval, od 8.10 dalje pa teče ko urca, no ja wirelessu se občasno zmeša :cool:
  • Marat je dejal/-a:
    Jaz ti Acerja ravno ne bi priporočal, za tako ceno ali pa še ceneje se da dobiti veliko boljšega Lenovota (bivši IBM), na katerem ponavadi Ubuntu dela BP. Sicer si pa poglej spletno stran LinuxOnLaptops, kjer lahko vidiš katere distribucije priporočajo za katere modele laptopov. Poleg tega pa malo poguglaj da boš videl ali so kakšni večji problemi z Ubuntu na tem prenosniku. ;)
    Mislim, da se motiš. Lenova s procesorjem i5, 4GB DDR3 pomnilnika, ločeno grafično kartico s HDMI izhodom pod 600 € verjetno ni mogoče najti.
  • Lenovo ThinkPad R500 ... lepo dela.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.