Naslednje verzije Ubuntuja

Hm..zanima me vš mnenje o tem kašne bojo nasledne verzije ubuntuja?


Al bodo zašli iz prave poti (like Fedora, Suse, Mandriva, etc.) - počasnost, stabilnost, depencies problemi (okej to ne more bit k so *.deb paketi), 100000 servicov


Al bo še naprej ql ?

/edit: Spremenil sem naslov teme v slovenščino - Christooss
«1

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Mislm da ne bo "profitirel"na počasnosti sa je goal Gnoma ohraniti hitrost. Upajmo da ne bo pridobil na počasnosti.

    Dependenci problemov pa res ne bo :)

    Naslednja verzija Draper drake bo rulala proti breezyju. Zato ker bodo končno novi 0.10 gstreamer kodeki ven prišli. Ko bodo kodeki v distribuciji po defaultu delal pol pa ne bo nobenih problemov več za prevlado na deksop/linux področju
  • hm..iz čem ne bo problemov? Zvokom ... oz. kaj misleš .. ni mi jasn?
  • christooss Član Ubuntu.si
    MIslm s tem da boš lahko takoj gledal ve? ino movijev. Ne boš rabu dljat vseh w32codecov itd.
  • Aja to..pa sej to ni problem...mislm.....:)


    Ubistvu ga komi čakam, sam se usen mal bojim kašni bojo nasledni reslasi =/
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm nevem ? e lahko govorim že za 6.04 ampak v 6.10 bo že zihr grafi? ni installer.

    http://www.linux.com/article.pl?sid=05/11/17/1825228

    Kaj pa se bojiš kašni bodo naslednji releasi????
  • Jah...nevem .. sam tko nekak .. usi k majo grafični že sam installer...imajo tud 10000 servicov (beri: so počasni). Sam zato.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Jap, to je res.

    6.10 bo zelo pozno, ker Red Hat je že mel nevem kdaj nazaj grafični installer.

    To bi bil vlki plus za nove uporabnike, če bi to asap naredli :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ma kurc zame kot UPORABNIKA :) je tale zdejšni installer PERFECT. Res pa da nism nov uporabnik :) Zame bi blo najbolj da bi izbral jezik pa takoj napisal user pa geslo kliknu enter in pršu čez cca 30 ure nazaj in tada gdm me čaka da se logiram.

    Hja problem je pri takile distribuciji kot je ubuntu met mn kot 10000 servicov vklopljenih. Zato ker potem ne bi več delal na vsaki mašini kot večinoma sedaj.
  • Ja no evo..sam recmo da ma isto servicov ubuntu in Suse. Zakaj pol SUSE 10x počasnej dela? Zakaj..mogoče zarad drugih paketov (deb - rpm) ?
  • christooss Član Ubuntu.si
    aja nism dojel kaj si hotel povedat. Hja ubutnu ma kao boljš uštiman. Nevem
  • Ja kaj ma bolš? .. sam sej pomoje bojo že tko naredl da če ti ne bo ušeč njihova nastavitev boš dau sam gor tist k boš hotu...če ne pa debian :) .. sam to je pa tud.... bedno .. =/ ubuntu .. dont disipojnt mi!
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    hm debian ubuntu hm kaj naj povem bi blo če bi laghko izbiral katere pakete si hočeš namestit naprimer nekatere pakete sploh ne rabimo
  • Ja Screamboy..to me mal mot...čeprov daš loh server na začetku in ti kao sam base naloži...sam pol daš pa gnome gor ti pa še ene 5 programov (zame neuporabnih) naloži - npr. totem =/. Ne bi reku mplayer ali xine alpa bmp.
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    saj se strinjam z tabo ta toem pa se kaj se najde neuporabnega
  • christooss Član Ubuntu.si
    Totem pride z vsako gnome distribucijo. Sej to pravm da bo v naslednji različici ubuntuja delal. Da boš lahko s totemom gledu filme

    Jst sm si itak skompajlu mplayer da ma GTK menuje in nastavitve ker default res krneki zgleda :)
  • hm...ja nevem .. upam d bo..pa da bojo vsaj podnapisi..pa d se bo dal naštimat kok so velki =/
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    to bi blo zanimivo ja
  • christooss Član Ubuntu.si
    No danes je izšel drugi TEST cd Dapper Drakota :)

    VELIKO novosti. Med dugimi mal drugačen splash screen na install CDju. Pa še hitrejši zagon Ubuntuja Obljubljajo do 40 sekundne pohitritve OMG. Pa specialni kerneli za desktop in serverje.

    Prečekirejte mal seznam. Aja pa Gnome 2.13 je notr :) Jupi

    Jst še kšn mesec počakam pol pa migracija. Če me ne bo nervoza prej izdala pa da bom prej Upgrejdal :)

    https://wiki.ubuntu.com/DapperFlight2
  • Ja bom pa rajši počakal malo več kot pa samo mesec :). Ker pol mam zmeraj probleme (ne dela to ne dela uno ...) To pa ni za mene. Sicer pa tudi jaz komaj cakam da izide nova verzija ubuntuja.
  • christooss Član Ubuntu.si
    http://www.osnews.com/story.php?news_id=12990

    So pa hitri. Kmalu po izidu že rewwiev. Da mal na kratko opišem. Občutna pohitrite Gnoma. Ampak...... Kmalu pride do občutne upočasnitve. Samo mislm da bodo to kmal poštimal. :)

    Se že veselim. prewviev version od Draka
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.