live cd ubunte

Ko poženem live cd.....mi najverjetneje zaradi VGA ON BOARD....linux, po tem ko se začne nalagat rjavi ekran(windov manager,...nautilus) zmrzne, skratka ne gre več napraj....

Za laptope naj bi bilo baje rešitev LIVE= VGA 771 ...KAKŠNA PA JE ZA navadne intele??

Komentarji

  • ...kaj res noben ne ve, kje se naj lotim zadeve??
  • pri zagonu ko se ti pojavi boot: pritisni F2 ali F3 in tam imas nekaj opcij ki jih lahko napises!
    pri bootu poskusi vga=normal!
  • f2...f9 sem že vse prečekiral...tam našel tudi to varianto , ko laptop šteka.....

    poskusil sem vga = normal , ampak ne dela, spet se pri nalaganju Update notifier-ja sistem ustavi....

    Cd imam original, Intel Celeron, vga in sb on board, 128 mb rama,...
  • zmanjkuje mi idej, kaj naj še poskusim?

    lp
  • uredil/-a 25. April, 2006
    oj. tud jst imam isto težavo na laptopu hp nx 6125. zadeva zamrzne če poganjam live cd in to ne le pri ubuntuju ampak tud drugih live verzijah... ima kdo podobne izkušnje z takim računalnikom? procesor je amd sempron, rama 512, grafika integrirana ati x300 s 128 mb ramn.
  • christooss Član Ubuntu.si
    mislm da je taprav ukaz

    framebuffer off

    Za bolj natančen ukaz stisni F1 na začetku
  • christooss je dejal/-a:
    mislm da je taprav ukaz

    framebuffer off
    Pomojem je tud v fb problem, ce ti nic ne pokaze... Ce ti freezne potem, ko zacne wm bootat je pomojem problem z driverji...

    VGA parameter ti pa samo doloca resolucijo, pri kateri zelis gledati konzolo....
  • ma ne. ko se ti začne wm loadat, je to problem X, drajverje je že zloadal.
    pri bootu imaš lahko tri grafične variante:
    - najprej grub
    - potem grafični zagon do Xov (fb)
    - X
    potem pride login, pa potem šele wm.

    Vprašanje torej, kje ti crkne? Če omenjaš nautilus, potem je definitivno neki z drajverji za xorg narobe al pa kej kar sploh ni v zvezi z grafo.
  • Niber je dejal/-a:
    ma ne. ko se ti začne wm loadat, je to problem X, drajverje je že zloadal.
    pri bootu imaš lahko tri grafične variante:
    - najprej grub
    - potem grafični zagon do Xov (fb)
    - X
    potem pride login, pa potem šele wm.

    Vprašanje torej, kje ti crkne? Če omenjaš nautilus, potem je definitivno neki z drajverji za xorg narobe al pa kej kar sploh ni v zvezi z grafo.
    Drajverjev za grafo ne uporabljas, dokler dejansko x-ov ne startas. Tako da je lahko problem z driverji. Probi disablat podporo za grafo v kernelu in odinstalirat driverje in ti bo konzola delala normalno...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.