Kubuntu problem

Bil sem na ubuntu sistemu (7.10) do zdai, pa sem danes popolnoma na novo nasneu Kubuntu 7.10. Sedaj pa imam problem. določenih aplikacij ne morem naložiti z adept instalerjem. Če jih najde so ali popolnoma v sivem s čimer je onemogočeno karkoli počet z tisto aplikacijo ali pa se še predno zažene dolvlek pojavi napaka. Ravno tako je nivo zvoka izredno nizek oz skoraj neslišen (alsamixer ne obrodi nikakršnih sadov).
mogoče kdo kai ve?

Komentarji

  • Določenih aplikacij ne moreš inštalirat zato, ker nimaš vseh repozitorijev omogočenih - domnevam. Odpri adept manager/adept/upravitelj repozitorijev in poglej kaj imaš odkjlukano.

    Meni zvok dela v redu. Kaj pa ne dela konkretno?
  • Hvala lepa, zadeve funkcionira zdei - sm vse obkluku.

    Kar se zvoka tiče je pa tko, da po ponovni inštalaciji driverjev zadeva deluje pri normalni glasnosti, ampak hrešči oz je dokaj popačeno.
  • Amrita je dejal/-a:
    Kar se zvoka tiče je pa tko, da po ponovni inštalaciji driverjev zadeva deluje pri normalni glasnosti, ampak hrešči oz je dokaj popačeno.
    Zmanjšaj glasnost. ;)
  • zadeva ni tako enostavna ... svok je popačen ne glede na to kako glasno predvajam karkoli
  • christooss Član Ubuntu.si
    artsd poglej mal naokol
  • Cube Član Ubuntu.si
    a sistemski zvoki tud hrescijo?

    lp,cube
  • Amrita Član
    uredil/-a 4. February, 2008
    Da, vsak zvok je popačen.


    EDIT: zvok sedaj deluje. Vse driverje sem še enkrat ponovno inštaliral sedaj v 1.0.16.2 (prei 15) in sedaj očitno deluje kot se šika.

    Hvala vsem za pomoč
  • heh ne vem zakaj ampak zadeva ne deluje več!

    Ikonca od kmixa izgleda kot da je na mute, v bistvu pa sploh programček ne zazna zvočne kartice. Ko recim odprem video fajl mi napiše d je naprava zasedena. Sm nasneu gor alsamixer gnome pa takisto ko kmix ne zazna nobene naprave (vsai izgleda tako, ker sta programčka čisto prazna).
    mogoče komu jasno kai se dogaja?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.