Grafika

Na prenosnik sem naložila 7.10. Sicer sem imela precej težav (da je namestitev sploh stekla, in vmes), ampak nekako je po precej poskusih uspelo uspelo.

Zdaj pa me zanima nekaj drugega: vizualni učinki. Še n'kol' probala :D Če jih želim vklopiti (vsaj osnovne), dobim sporočilo "ne morem namestiti". Nobene info, zakaj in kako. Saj sem pričakovala kaj podobnega (ker je sicer grafika problematičnejši del tega stroja), ampak zdajle niti ne vem, kje/kako poskusiti, če se da kaj rešiti. Mi lahko kaj napišete o tem?

Še nekaj o tem. Resolucijo sem lahko nastavila s pomočjo 915resolution. Nastavljanje s pomočjo "dpkg-reconfigure xserver-xorg" je imelo zelo neprijetne posledice (reševati sem se morala z live cd, ker niti "ctrl+alt+f..." ni prijelo), popravljanje datoteke (xorg.conf) tudi ni pomagalo prav nič. Zato sedaj niti ne vem, ali bi bila rešitev gonilnik (in če, ali "moj" intel 82845G/GL/GE ali torej ta 915) ali kaj drugega. Ali pa moram kje drugje sploh kaj omogočiti, pa tega ne vem?

Hvala za info, LP!

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Najprej napiši, kaj ti izpiše ukaz

    glxinfo | grep direct

    Če je izpis nekaj v obliki:
    direct rendering: yes

    še potem odpri orodje za nastavitev grafične kartice in zaslona in preveri, če uporabljaš 'intel' drajver za grafično.

    Če imaš ta intel drajver, v datoteko ~/.config/compiz/compiz-manager zapiši vrstico

    SKIP_CHECKS=yes
  • Ne, izpis je v obliki "direct rendering: No" ...
  • Tudi jaz imam ta problem ko ne morem omogčiti teh vizualnih užinkov.

    ko napišem v terminalu :

    glxinfo | grep direct

    mi napiše

    direct rendering: yes

    Nevem kje se nahaja ta datoteka ~/.config/compiz/compiz

    hvala za pomoč
  • napsy Član Ubuntu.si
    če ne obstaja potem jo ustvar.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.