Deb paketki v synapticu

Delal sem vse tako kot piše v člankih in vodičih. Edina stvar ki sem jo zamenjal je breezy namesto hoary. napise pa mi naslednje ko hocem naredit : apt-get update

Failed to fetch file:/home/androxxl/paketi/dists/stable/main/binary-i386/Packages.gz File not found
Reading package lists... Done
W: Couldn't stat source package list file: stable/main Packages (/var/lib/apt/lists/_home_androxxl_paketi_dists_stable_main_binary-i386_Packages) - stat (2 No such file or directory)
W: You may want to run apt-get update to correct these problems
E: Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
androxxl@ubuntu:~$

Ne vem kaj sem naredil narobe? A ima kdo kaksno idejo!

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Repozitorij ni ok, ker ni fajla z seznamom paketov gori.

    Nena kr zamenjaj stvar, v našem wikiju maš tudi sources.list za Ubuntu 5.10 ki dela ok
  • christooss Član Ubuntu.si
    /home/androxxl/paketi/dists/stable/main/binary-i386

    Tole ne sme bit v repozitorijih. Gotov si enkrat dodajal deb paketke v Synaptic. Pa si pozabu zbrisat.
  • Christooss saj v tem je problem ker bi jih rad dodal. Rad bi dodal Kvirc 3.2.0 in sem naredu tako kot pise v vodiču
    pa mi ne rata. Zdej pa ne vem kje sem ga polomu oziroma zakaj mi to ne dela.
    Ker pa imam breezy sem na mestih kjer je v članku napisan hoary jaz napisal breezy.
    Paketkov mi pa vseeno ni ratalo dobit noter v synaptic.
  • christooss Član Ubuntu.si
    aja cko povej ni bilo razvidno iz tvojega posta :)
  • androxxl Član
    uredil/-a 26. December, 2005
    no sedaj ti je bolj jasno kaj sem imel v mislih :) . imas mogoce kaksno idejo ???? Kdorkoli
  • christooss Član Ubuntu.si
    cd ~/paketi/dists
    ln -s breezy stable
    ln -s breezy breezy/binary-386i
    ln -s breezy breezy/main
    ln -s ~/paketi/Packages.gz breezy/Packages.gz

    A to si naredu?

    in seveda prej skripto pognal?
  • hm no ja zdej sem vse zbrisal in sem sel od zacetka
    1. Ustvarite mape (če boste imeli debe v mapi paketi) ~/paketi/dists/hoary/

    cd ~
    mkdir paketi/dists/hoary
    ko naredim mkdir se pojavi tezava
    androxxl@ubuntu:~$ mkdir paketi/dists/hoary
    mkdir: cannot create directory `paketi/dists/hoary': No such file or directory

    Hm prvic sem naredil eno mapo nato sel v njo in naredil drugo in tako naprej
    zdaj pa ne vem vec kako in kaj?
  • Najprej: A si pognal tisto .sh skripto. (po vsakem novem .deb v mapi jo je treba pognati, da se updejta Packages.gz)

    SIcer:
    cd ~
    mkdir -p paketi/dists/breezy

    Z -p narediš kompletno pot do tazadne mape.

    Drugače pa povej, kakšno imaš strukturo mape paketi, vključno z linki, kam kažejo. (ls -l)
    In pa kako imaš v sinaptiku naveden vir za to mapo.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.