ATI grafična: kockast video in tv-out

Zdravo!

Naložil sem restricted driverje za grafično kartico ATI (mislim da x1550).
Enejblane mam Visual Effects.
Ko predvajam video (Totem ali VLC) je slika nenormalno kockasta v detajlih (v windows je čist OK). Kaj bi to bilo?
Pa še to: kako enejblam tv-out, da bi predvajal filme na televiziji? Namreč, z driverji, ki jih je naložil iz restricted, ni nikjer nobenega orodja, da bi enejblal zadevo.

Hvala!

Komentarji

  • jest mam podobne tezave. Razlika je le to, da mi obcasno zakocka celotn zaslon (ko gledam film) potem se pa refresha (2-5s traja). Imam pa tudi tezave z utripanjem (opisano na drugmu topicu)... Ocitno teli driverji niso najbolsi. Nasledna grafa bo geforce :)
  • če imata enabled compiz (vizualne efekte) potem za popačeno sliko med predvajanjem filma niso krivi driverji, ampak to da compiz in filmi (zaenkrat še ) ne gredo skupaj.

    najboljša rešitev je, da namestiš fusion-icon, ter preden poženeš film izklopiš compiz.
  • Samouk Član
    uredil/-a 31. December, 2008
    Tukaj compiz ni problem, ker sem se tudi jaz namučil, vendar mi je po teh navodilih uspelo. Pusti vklopljene vizualne učinke in sledi navodilu (ne glej grafične, ker jaz imam ati hd3470!

    vanquishedangel
    November 22nd, 2008, 05:35 AM
    I hope this is not too late but I have been tirelessly looking to get my webcam to work in ubuntu intrepid 8.10 to the point of pulling my hair out but I didn't give up and if this doesn't help you then maybe it will help someone like me but I found this on another web page and compiled it from others and it worked like a dream, I will copy and paste the article

    The only way I have managed to make totem show the videos was to set the output on the video tab of gstreamer-properties to "X Window System (No Xv)".

    How to change the properties in gstreamer: press alt, f2. Then type gstreamer-properties, then go to the video tab and under default imput change the plugin to "x window system ( no xv)" Now start cheese.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.